Drudzy w Operacji Wolność

ROGOŹNO, POZNAŃ. Niedawno pisaliśmy o potomkach tych, którzy na trwałe zapisali się w historii. Tych, którzy stali po stronie Boga i Ojczyzny, służąc im wiernie. Tych dzięki którym 90 lat temu skończył się czas 123 letniej niewoli, Powstańców Wielkopolskich. Krzysztof Hinz Michalina Kowala, Domnika Kornobis, Artur Matoga, Michał Pilarski, Mateusz Ziółkowski i Agata Zdon wraz z nauczycielką informatyki Dorotą Zieniuk przystąpili do konkursu-gry „Operacja Wolność”. 

Była to multimedialna i interaktywna zabawa edukacyjna, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, łącząca elementy twórczej pracy zespołowej z pogłębieniem wiedzy o dawnej i współczesnej Wielkopolsce. Celem „Operacji Wolność” było rozwijanie w młodzieży zainteresowania przeszłością kraju i regionu. Po kilku etapach i niemal roku pracy wieloetapowy konkurs został zwieńczony finałem w formie turnieju wiedzy i sprawności z udziałem najlepszych zespołów – „brygad wolności”. 

W finale tym znalazła się wśród pięciu zwycięzców również „Brygada SP3”. W miniona niedzielę wojewoda wielkopolski zaprosił do „pawilonu z iglicą” na Targach Poznańskich pięć najlepszych drużyn, by rozegrały miedzy sobą wielki finał. Nie było łątwo, przedstwaionym przez nas bohaterem była Wojciecha Dutkiewicz i chyba to pozwoliło nam stanąć na podium – powiedział po zakończeniu zmagań Mateusz Ziółkowski.

Drużyna z Rogoźna zajęła drugie miejsce nieznacznie przegrywając jedynie z Poznaniem. Rogozińscy Powstańcy mogliby być dumni z takich nastepców. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.