Droga powiatowa Rogoźno-Słomowo kolejną do przebudowy

Droga powiatowa Rogoźno-Słomowo kolejną do przebudowy

BOGUNIEWO. Wybrano drogę powiatową, która miałaby zostać przebudowana przy udziale funduszu dróg samorządowych w roku 2021, z realizacją w roku 2022.

Wiadomość ta szczególnie ucieszy zapewne mieszkańców Boguniewa, bowiem przebiega przez całą długość wsi.

Autorem takiego wyboru był radny Jarosław Łatka, który przypomniał, że: Ta ruchliwa droga nie ma w większej swej części chodników, za to posiada nierówną nawierzchnię i bardzo zły stan poboczy.

Powiat ma szansę otrzymać dofinansowanie jej przebudowy w wysokości 80% kosztów, a pozostałe 20% podzielą między siebie powiat i gmina Rogoźno.

Nie była to jedyna propozycja, bowiem radny Adam Nadolny wolałby przebudowę drogi biegnącej przez Parkowo, od drogi krajowej 11 do Józefinowa, bo jak twierdzi: Jest już mocno zużyta i źle wygląda, choć trochę do niej dobudowano.

Poparł go Bartosz Perlicjan zauważając, że: Droga prowadzi przez dwie miejscowości i dociera do trzeciej.

Głos w kwestii wyboru drogi do przebudowy zabrał też radny Paweł Wojciechowski, lecz nie wskazując żadnej, a za to zniechęcając pozostałych radnych, by występować do powiatu o przebudowę dróg. Pomagał mu w tym kolega klubowy Sebastian Kopidura.

Obaj radni woleliby zamiast przebudowy dróg budowę hali widowiskowej w Rogoźnie. Ich zdaniem przebudowa dwóch dróg w najbliższym czasie w zupełności wystarczy i trzecia jest niepotrzebna.

Ostatecznie radni nie dali się przekonać kolegom z opozycji i zadecydowali, że drogi trzeba przebudowywać, na dodatek możliwie szybko, bo tak tanio już nie będzie, a potrzeby są duże.

W głosowaniu wybrali większością drogę biegnącą od Rogoźna do Słomowa przez Boguniewo.

Starosta wystąpi w jej sprawie o dofinansowanie z puli państwowej, a gdy uzyska wsparcie, to rok później zakończą się procedury i rozpoczną prace.
Burmistrz Roman Szuberski, biegły w dziedzinie pozyskiwania środków na budowy dróg, jest zdania, że trzeba mieć zawsze w zanadrzu pewną pulę gotowych dokumentacji, by je wydobyć, gdy tylko pojawią się możliwość pozyskania pieniędzy na remonty i przebudowy.

Obserwując tempo, w jakim burmistrz buduje kolejne odcinku dróg w gminie, trzeba przyznać mu rację, bo w odróżnieniu od radnych opozycji, najwyraźniej wie o czym mówi.

Podobne artykuły