Droga Gorzewo Ryczywół będzie gotowa przed terminem

Droga Gorzewo Ryczywół będzie gotowa przed terminem

GMINA RYCZYWÓŁ. Powiat obornicki odwiedził wojewoda Michał Zieliński, aby zapoznać się ze stanem robót przy inwestycjach realizowanych przez obornickie starostwo przy wsparciu środkami państwowymi. Chodziło o drogę Gorzewo Ryczywół.

W asyście starosty Zofii Koteckiej i jej zastępcy Waldemara Cyranka oraz grupy samorządowców przyjechał do Gorzewa, gdzie czekał na nich wszystkich wójt gminy Ryczywół Henryk Szrama oraz kierownik, inspektor robót i właściciel firmy wykonawczej.

Tam wysłuchał raportu o stanie prac oraz stopniu ich zaangażowania, z którego wynikać może, że droga łącząca Gorzewo z Ryczywołem może zostać ukończona nawet kilka miesięcy przed terminem.

Obecnie odcinek drogi w Gorzewie ma już twardą nawierzchnię, na której zostanie dodatkowo ułożona warstwa ścieralna.

Niestety, nie obyło się bez problemów. Przy kilku domach mieszkańcy dobudowali sobie samowolnie „altanki”, które zajęły pas drogowy. W zasadzie powinny zostać zaraz po ujawnieniu rozebrane. Zarząd powiatu zdecydował jednak, aby owe przybudówki zostawić kosztem części chodnika. Teraz biegnąca tamtędy droga rowerowa będzie sąsiadowała a czasem też i kolidowała ze wspomnianymi przybudówkami.

Wielkiego problemu z tym być nie powinno, bo ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem są bardzo szerokie. Można wręcz zauważyć, że w niejednej wsi droga jest węższa od chodnika w Gorzewie. Podczas przebudowy były problemy z ciekami wodnymi, jednak udało się je wszystkie pokonać. Było też wiele problemów wydumanych, którymi mieszkańcy obciążali wójta.

Ten, choć nie był gospodarzem inwestycji, musiał się nieraz tłumaczyć i sprawy wyjaśniać.

Na szczęście droga w Gorzewie prezentuje się okazale, przybyła tam też bezpieczna zatoka dla autobusów. Gorzej wygląda plac budowy w Ryczywole na ulicy Kolejowej. Przejazd utrudnia brak utwardzenia, wszechobecny kurz lub błocko po deszczu.

Mieszkańcy czekają na asfalt i narzekają na warunki życia. Skargi znów trafiają do wójta, który musi ich wysłuchiwać i od siebie odpychać. Przedsiębiorca prowadzący przy Kolejowej market co miesiąc traci, jak wyliczył, osiem tysięcy.

Ogrodnik żąda od wójta, aby kupił od niego kwiatki, których przez zły dojazd nie sprzedał. Ludzie brną Kolejową i czekają na koniec prac, a i tak go nie widać.

Trzeba wiedzieć, że przy fragmencie drogi w Ryczywole znajduje się wiele firm i stacja paliw. Nie można jeździć tam objazdem, więc trwa wielkie oczekiwanie. Podobnie jest przy przyszłym rondzie.

Brną ludzie, brną auta, a mieszkaniec, który wyremontował sobie dom będzie go musiał myć, naprawiać i remontować w paru miejscach od nowa. To są koszty wielkiej przebudowy, których zapewne uniknąć się w żaden sposób nie dało.

Wojewoda Michał Zieliński wysłuchał tego wszystkiego ze zrozumieniem. Obejrzał postępy i stwierdził, że mimo wszystko rezultat prac go zadawała.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.