Dożynki św. Wita

ROGOŹNO. Dożynki parafialne św. Wita odbyły się w minioną niedzielę w Ośrodku Za Jeziorem. Organizatorem był ks. proboszcz Jan Zimny wraz z odziałem parafialnym Caritas. Jak  powiedział podczas kazania: chodziło o wspólne przebywanie ze sobą ludzi, w czasach gdy człowiek jest zabiegany, potrzebna jest nadzieja i bliskość drugiego człowieka. 

Już podczas polowej Mszy Świętej, po wspaniałym kazaniu, wierni wstali i zaczęli bić brawa. Gdy skończyła się część dla ducha, rozpoczęła ta dla ciała. Nie zabrakło atrakcji kulinarnych w postaci grochówek, piwa, kiełbasek. Rogozińskie ZHP zorganizowało gry i zabawy dla najmłodszych, WOPR pilnował wszystkich, chcących popływać na rowerach wodnych, Bractwo Kurkowe zachęcało do strzelania z wiatrówki, Straż Miejska czuwała nad przejazdem siedmiu dorożek, które z kościoła św. Wita zabrały najważniejszych gości, z księżmi, burmistrzem Janusem i starostą Wańkowiczem; RCK zadbało o scenę i nagłośnienie. 

Na tej właśnie scenie, po Mszy Świętej, zagrał zespół Chłopcy z Dawnych Lat oraz przeprowadzono licytację na rzecz akcji Caritas. Wśród licytowanych przedmiotów największą popularnością cieszył się leżakowany koniak francuski z niespodzianką w środku, sprzedany za 100 zł. W sumie licytacja wzbogaciła Caritas św. Wita o 600 zł.

O godzinie 17 rozpoczął grać zespół Autentyk, który przywołał swoją biesiadną muzyką rogoźnian do tańca. Sam organizator, ks. Jan Zimny, pokazał wszystkim swoje niewyczerpalne zasoby energii na parkiecie, choć trudno wątpić w niespożyte siły, które w nim drzemią, skoro zorganizował imprezę na taką skalę, będąc proboszczem w Rogoźnie zaledwie niecałe 2 miesiące. Podsumowując – dożynki okazały się sukcesem, frekwencja była duża, pogoda ładna, parafianie najedzenie, napici i zadowoleni.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.