Dożynki ze szczepieniami

Dożynki ze szczepieniami

RYCZYWÓŁ, ROŻNOWO. Ryczywolskie dożynki będą różne od poprzednich, o czym już wcześniej informowaliśmy.
Novum będzie z pewnością ustawienie na placu 1 Maja w dniu dożynek, 15 sierpnia, mobilnego punktu szczepień.

Sama uroczystość święta chleba rozpocznie się tradycyjnie w kościele, potem nastąpi przemarsz na Rynek. Tam nastąpi uroczyste przekazanie przez starostów włodarzowi gminy bochna chleba wypieczonego z nowego zboża, sołectwa udekorują świąteczny obrzęd tradycyjnymi wieńcami i wiązankami kwiatów. W godzinach od 14-tej do 18-tej gości dożynek bawić będą lokalni artyści, a od 18-tej wszystkich czeka występ jeleniogórskiego kabaretu Paranienormalni.

Ze względu na pandemię na plac 1 Maja nie wejdą wszyscy, bo trzeba będzie zachować wymagane przepisami odstępy.

Więcej bliskości można będzie zaznać podczas zabawy dożynkowej, która odbędzie się a w Gorzewie.

Podobnie zapewne wyglądać będą dożynki w Rożnowie, które zaplanowano na dzień 21 sierpnia.
Tam goście będą także mieli możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid. Od godziny 14-tej do 19-tej działać będzie punkt szczepień, w którym bez wcześniejszej rejestracji można się będzie zaszczepić którąś ze szczepionek, a będą jej wszystkie rodzaje.

Tak jak w Ryczywole, będą wieńce, bochen chleba i wszystko to co potrzebne, by tradycji stało się zadość. Obrzęd rozpocznie się o godziny16:00 mszą świętą dziękczynną za plony w kościele św. Katarzyny. Na godzinę 17:30 zaplanowano przedstawienie obrzędowe zorganizowane przy Wiejskim Domu Kultury w Rożnowie.
Jako że impreza będzie na świeżym powietrzu, liczba jej uczestników zostanie rozszerzona do 250 osób, nie licząc zaszczepionych i odpornych wciąż po chorobie.

Na dzieci czekać będą od godz. 15:00 do godz. 18:00 i to bezpłatnie, dmuchane zamki i wszelkiego rodzaju zjeżdżalnie. Na starszych inne atrakcje, co do których organizatorzy nie zdradzają jeszcze szczegółów, zapewniając jedynie, że ma być ciekawie.

O żołądki gości dożynkowych zadbają lokalni gastronomicy i kucharki: Restauracja Marcus, Cukiernia Maćkowiak oraz KGW Rożnowo.

Zapewne jedne jak i drugie dożynki zostaną ciepło przyjęte, zwłaszcza że rok temu nie mogły się odbyć z przyczyn wszystkim wiadomych.

Podobne artykuły