Dożynki na medal

Dożynki na medal

STUDZIENIEC. W tym roku dożynki gminne w gminie Rogoźno odbyły się w Studzieńcu i były dostatnie, dobrze zorganizowane i okazałe. Tak przynajmniej zapiszą się w annałach historii gminy.

W sobotę dożynki rozpoczęła w Studzieńcu polowa msza święta w intencji dobrych zbiorów, a ze względu na wielką suszę każde wsparcie się tego roku liczy. Po mszy wystąpił burmistrz. Roman Szuberski mówił o trudzie, ciężkiej pracy rolnika i trudnych do przewidzenie wyników tej pracy. Dziękował rolnikom i życzył im wszelkiej pomyślności.

Dom kultury przygotował inscenizację z obrzędem dożynkowym. Oglądało ją wiele osób, choć prawdziwego tłumu organizatorzy spodziewali się dopiero wieczorem.

Goście, głównie politycy, skorzystali z okazji do wygłoszenia paru przemów, oni także złożyli życzenia i także gratulowali.

Wreszcie około godziny 17:30 rozpoczęło się rozstrzyganie konkursów i występy sceniczne. Na deskach pojawił się zespół folklorystyczny Tolija, a potem grupa Tu My z Doliny Wełny. Po nich zrobiło się mniej ludycznie, a bardziej nastrojowo. Wystąpiła Alicja Przybylska i znany z programu Mam Talent młody śpiewający kucharz spod Chodzieży, Jakub Herfort. Publiczność biła brawa, a atmosfera gęstniała. Nie zabrakło chóru Przemysław i Rogozińskiej Orkiestry Dętej.

Wreszcie na scenie wystąpił znany oborniczanin Bartek Tecław, wprowadzając publikę w kręgi disco polo. Po godzinie 22 przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, a w tym roku był nią Zenek Martyniuk. Choć jego najlepszy czas dawno minął wciąż przyciąga wielu fanów. Na koncert Martyniuka przybyło, według różnych szacunków, od pięciu do ośmiu tysięcy widzów.

Gdy zabrzmiały „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los”, panie klaskały, te młodsze piszczały, a wszyscy bili brawo. Rozbawiona publiczność szybko przedzierzgnęła się nocą ze słuchaczy w tancerzy i tak rozpoczęła się zabawa taneczna kończąca tegoroczne udane dożynki.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.