Dopóki czas sprzyja

ROGOŹNO. Miniona niedziela w gmachu RCK była śpiewająca. Stało się tak za sprawą pierwszego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Zespołów Śpiewaczy "Dopóki czas nam sprzyja..,’  na który przybyło dziewięć zespołów z powiatu obornickiego i okolic. Impreza została zorganizowana przez zespół śpiewaczy Przemysław z Rogoźna, z prezesem Teresą Kruger i dyrygentem Alojzy Józwiakiem na czele. 

Alojzy Jóźwiak powiedział nam: zorganizowaliśmy to spotkanie powodu braku imprez tego typu. Data za to pasuje idealnie ponieważ, wrzesień jest czasem w którym żadne takie wydarzenia się nie dzieją. 

Oprócz chóru Przemysława wystąpiły chór Melodia z Pobiedzisk z prezesem Jadwigą Stępak, Zespół Śpiewaczy Polskiego Związku emerytów i Rencistów i Inwalidów Goślinianka z kierownikiem Marzeną Karbowską, emerycki zespół śpiewaczy Harfa ze Skokół z prowadzącym Antoni Wiśniewskim, Zespół Śpiewaczy Złoty Liść z Budzynia z instruktorem Janem Margowski, Zespół Śpiewaczy Sonata z Obornik z liderem Ryszardem Janusem, Chór Mieszany Echo z Rogoźna z prezesem Józefem Zarębskim, Zespół Śpiewaczy Ryczywolanie oraz Zespół Śpiewaczy Gościnianka z Gościejewa z instruktorem Mirosławem Koplinem. 

Rogozińskie Centrum Kultury przygotowało imprezę od strony technicznej, ale przede wszystkim kulinarnej. Każdy z biorących w niej udział, mógł poczęstować się grochówką i pączkami przygotowanymi na tą okazję. Sala w domu kultury pękała w szwach. Wśród wielu słuchaczy znaleźli się między innymi  starosta Wańkowicz i przewodniczący rady miejskiej Roman Szuberski. Po wystepach każdy z zespołów otrzymał tabliczki upamiętniające ten niezwykły dzień. 

Zabawę można uznać za udaną, a RCK wraz z zespołem Przemysław myślą już o organizacji jej w następnym roku. Fragmenty występów będzie można obejrzeć w TV Oborniki na naszych stronach internetowych.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.