Dodatkowe punkty szczepień są, szczepionek jeszcze nie ma

Dodatkowe punkty szczepień są, szczepionek jeszcze nie ma

OBORNIKI, ROGOŹNO. Na wezwanie rządu i po uzgodnieniu z samorządowcami 7 kwietnia starosta powiatu obornickiego Zofia Kotecka wyznaczyła na obszarze powiatu trzy dodatkowe Punkty Szczepień Masowych (PSM).

W gminie Oborniki jeden punkt powstanie na terenie szpitala powiatowego przy ulicy Szpitalnej 2. Drugi punkt powstanie w Sali Caffe Sport w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Obrzyckiej 88.
Sczepieniami w obu miejscach zajmie się personel SPZOZ Oborniki.

W gminie Rogoźno dodatkowy punkt szczepień powstanie w Rogozińskim Centrum Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 4. Tam szczepić będzie personel NZOZ OBST Ambulance Union.

Wydajność każdego z punktów ma wynieść 1000 szczepień na tydzień. Punkty mają zostać uruchomione w drugiej połowie kwietnia.
Nim punkty zaczęto organizować rząd wyraził wątpliwość, czy aż tyle PSM będzie potrzebnych.

Niemniej w dodatkowych miejscach będzie się można szczepić, o ile do Obornik i powiatu dotrą obiecane szczepionki.

E-skierowania na szczepienie nie dostaną osoby, które w ciągu ostatnich 90 dni miały pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ta informacja pojawi się na indywidualnych Internetowych Kontach Pacjenta.

Zarejestrować będzie się można przez każdą z dostępnych ścieżek: Dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989); kontaktując się z wybranym punktem szczepień; wysyłając SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie; poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.

Żeby zapisać się na szczepienie w ten sposób, trzeba się zalogować profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (e-dowód).
Osoby, które mają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mogą zalogować się do tego formularza takimi samymi danymi, jakimi logują się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub banku spółdzielczym.

Podobne artykuły