Dni Ryczywołu z Rosiewiczem

RYCZYWÓŁ. Miniony weekend upłynął w Ryczywole pod znakiem różnego rodzaju imprez sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych pod wspólnym szyldem Dni Ryczywołu. 

W sobotę 8 sierpnia zorganizowano rozgrywki sportowe o puchar wójta gminy Ryczywół. Piszemy o tym na stronach sportowych O godz. 9 odbył się turniej siatkówki plażowej oraz turniej tenisa stołowego. 

Niedzielne popołudnie było czasem występów artystycznych na miejscowym stadionie, zaś poranek należał do wędkarzy. W osadzie Piłka-Młyn, nad jeziorem, zorganizowano zawody wędkarskie już o 7 rano, bo wiadomo, że im wcześniej, tym ryba lepiej bierze. Puchar dla najlepszego wędkarza z koła wędkarskiego w Ryczywole ufundował i osobiście wręczył wójt Jerzy Gacek. Warto było złapać taaaką rybę i wstać o świcie, by usłyszeć słowa uznania i gratulacje od miejscowych władz. 

Ci, którzy postawili na późniejsze wstawanie i obiad w rodzinnym gronie, po południu mogli wybrać się na ryczywolski stadion i uczestniczyć w przygotowanych dla odbiorców w różnym wieku atrakcjach. O 14 nie lada gratkę przygotowano dla najmłodszych. Blisko godzinę bawili ich aktorzy z krakowskiego teatru, wcielając się w postaci znane z bajki Pinokio Carlo Collodiego. Dzieci uczestniczyły chętnie we wszelkich zabawach proponowanych przez młodych aktorów, zaś rodzice wiernie kibicowali swoim pociechom w pierwszych próbach scenicznych. 

Po przedstawieniu dziatwa wraz z opiekunami udała się na pobliskie place, gdzie czekały już dmuchane zamki, kolejki i mini karuzela. Dorośli mogli odwiedzić suto zaopatrzony bufet i zrelaksować się w zacisznym miejscu pod parasolką. Dla tych, którzy w tym dniu przezornie zabrali więcej pieniędzy, przygotowano liczne kramy, przejazdy bryczką konną i loterię charytatywną, w której każdy los wygrywał. 

O godzinie 15 na scenie pokrytej malowidłami z widokami morza i palm pojawiła się dobrze znana Orkiestra Dęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole, zaś o 15.30 swoje umiejętności śpiewacze zademonstrowali Ryczywolanie. Zespół Koła Gospodyń Wiejskich od lat występujący pod nazwą Ryczywolanki, musiał swą nazwę zmienić, albowiem w szeregi ochotniczych śpiewaków wstąpiło trzech mężczyzn. Z towarzyszeniem męskiego wokalu Ryczywolanie zabrzmieli doskonale. 

Od 16 wszystkich ryczywolan, nie tylko tych śpiewających, i mieszkańców pobliskich miejscowości bawił kabaret śląski Baba z chopym. Działalność duetu oparta jest na twórczości własnej i śląskiej kulturze oraz obyczajach. Mają bogate doświadczenie i długi staż sceniczny. Widzom obecnym na Dniach Ryczywołu wyraźnie przypadł do gustu śląski typ humoru, bo i baba potrafiła z publiką rozmawiać i chop był niczego sobie. Kabareciarze bawili ponad godzinę publikę żartami i piosenkami prosto ze Śląska, a ci nie Ślązacy, czyli po Śląsku gorole, bawili się wyśmienicie. 

Po kabarecie przyszedł czas na miejscowy folklor w wydaniu kapeli podwórkowej Chłopcy z tamtych lat. Muzycy mają za sobą debiut telewizyjny, no i w rodzinnym Ryczywole witani są zawsze ciepło. Ich występ był niejako wprowadzeniem do następnego punktu programu, jakim był koncert Andrzeja Rosiewicza. 

Popularny w latach siedemdziesiątych i na początku lat osiemdziesiątych artysta, teraz kojarzony jest głównie z występami na kampaniach PiS. W Ryczywole zaśpiewał swoje najpopularniejsze przeboje, które na stałe weszły do kanonu piosenki, z niekwestionowanymi hitami, jak np. Najwięcej witaminy, Czy czuje pani cha-chę. 

Występ Rosiewicza przyciągnął dużą publiczność, a artysta jak za dawnych lat zebrał zasłużone brawa za wigor i wdzięk sceniczny. Piosenki przeplatał dowcipami, choć trzeba przyznać, że z niektórych śmiał się tylko on. 

Po koncercie Andrzeja Rosiewicza na scenie zaprezentowała się w recitalu złożonym ze znanych i lubianych piosenek Honorata Przywarczak, utalentowana i obdarzona potężnym głosem młoda wokalistka z Rogoźna, niedawno odkryta i dobrze się zapowiadająca. 

O 20 dyrektor GOK-u Tomasz Barański zaprosił wszystkich na zabawę taneczną. Obchody Dni Ryczywołu, choć zaplanowane na dwa dni, zakończyły się dopiero dnia kolejnego. Ich fragmenty będzie można obejrzeć w TV Oborniki.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.