Dni Obornik wracają

Dni Obornik wracają

OBORNIKI. Jeszcze nas nawiedzają covidowe lęki, wciąż z niepokojem spoglądamy na wschodnią granicę, a w sklepach co rusz zaskakują wysokie ceny.

Jest też jednak potrzeba integracji, beztroskiej zabawy czy spotkania w centrum miasta.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom burmistrz Obornik zaprasza na kolejną edycję Dni Obornik.

Te odbędą się w dniach od piątku 24 do niedzieli 26 czerwca.

Szczegółowe informacje pojawią się już wkrótce, choć w obecnych latach chudych wielkich gwiazd estrady ani bizantyjskiej oprawy spodziewać się nie należy.

Tomasz Szrama powiedział: Już niedługo przedstawiamy najważniejsze wydarzenia tych dni.
Niezmiernie się cieszę, że kolejny raz mogę zaprosić państwa na obchody Dni Obornik! Chociaż obecna sytuacja międzynarodowa i gospodarcza nie jest łatwa, bardzo chcemy powrócić do tej lubianej i wyczekiwanej przez mieszkańców tradycji. Mam nadzieję, że nowa odsłona imienin miasta przypadnie państwu do gustu, zachęci do rodzinnych i sąsiedzkich spotkań i pozwoli przez te kilka dni oderwać się od problemów codzienności. Budowany program wydarzenia, którego pierwsze zapowiedzi znajdziecie Państwo poniżej, przewiduje zarówno wydarzenia rozrywkowe, koncerty, jarmark, jak i tradycyjną uroczystą sesję Rady Miejskiej, podczas której wręczone zostaną medale „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”. Wyróżnienia te przyznawane są przez Kapitułę Medalu wybitnym osobom, których życie i praca w znaczący sposób przysłużyły się miastu i jego mieszkańcom. Aktualnie Kapituła oczekuje wciąż na propozycje oborniczan. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców gminy Oborniki do wspólnej zabawy! Do zobaczenia w czerwcu!


Tak jak burmistrz powiedział, program jest wciąż budowany, ale kilka jego punktów jest już w trakcie przygotowań.

W piątek 24 czerwca będzie można obejrzeć „Barwy Tańca”.

Amfiteatr przy OOK zapełni się młodymi tancerzami. Na początku wakacji szkoły i zespoły taneczne z Obornik zaprezentują to, czego nauczyły się w przeciągu roku szkolnego.

Pokazy rozpoczną się ogodz.16.30. Za to wieczorem organizatorzy zaproponują trochę inny taniec niż dziecięcy. Pod kierownictwem DJ-ów o godz.21. ruszy pierwsze spotkanie z cyklu „Młodzież na fali”. Ma być głośno, kolorowo i tanecznie.

Następnego dnia, 25 czerwca będzie można przespacerować się „ALEJĄ ROCKA”.

Będzie to bez wątpienia wspaniałe show, które zgromadzi na jednej scenie orkiestrę symfoniczną, chór, zespół rockowy, solistów i tancerzy. Ze sceny popłyną covery największych rockowych przebojów. Nie tylko zabrzmi, ale przemieni się w spektakl do oglądania i przeżywania.

Każdy z widzów będzie miał możliwość włączenia się w ten niezwykły performance, unosząc się na rockowej fali świetlnej i dźwiękowej, zanurzając się w oceanie muzyki.

Wokaliści wcielą się w postaci gigantów muzyki rockowej ostatnich 50 lat: Beatlesów, Led Zeppelin, Tiny Turner, Roda Stewarta czy Lady Gaga. Czegóż więcej potrzeba, aby dobrze się bawić.

Spektakl rozpocznie się w obornickim amfiteatrze o godz.21.00.

Kolejna fala przybije do Obornik w niedzielę 26 czerwca. Będzie to FALA PRZYJAŹNI.

W trzecim dniu tegorocznego święta miasta organizatorzy zaproszą wszystkich chętnych do centrum Obornik. Na ulicy marszałka Piłsudskiego znów staną kramy, sceny, będą wystawy i plenerowe kawiarenki. Temat przewodni: „Nasi nowi sąsiedzi – ich kultura, ich kuchnia i aktualne problemy”, o których nie da się przecież zapomnieć.

Dni Obornik będą z pewnością inne od innych, ale czy przez to gorsze? Z całą pewnością nie.
Jeżeli uda nam się wyniuchać jeszcze jakieś szczegóły, zaraz o nich naszych czytelników poinformujemy.

Podobne artykuły