Dla zdrowia i rodziny

Dla zdrowia i rodziny

KISZEWO. W sobotę Koło Gospodyń Wiejskich w Kiszewie we współpracy z sołtys Dorotą Biedną zorganizowało festyn dla zdrowia i rodziny, który miał nie tylko doskonałą pogodę, ale też cieszył się dużą frekwencją.

Panie z KGW przygotowały wiele atrakcji dla całych rodzin. Uczestnicy chętnie korzystali też z możliwości wykonania badań spirometrycznych, poziomu glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego, a także porad dietetycznych udzielanych przez Paulinę Przybylak.

Była to też okazja do upowszechnienia wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Druhowie z młodzieżowej drużyny OSP Kiszewo wraz z naczelnikiem Andrzejem Skowronem poinstruowali starszych i młodszych, jak powinni zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Można było podziwiać wystawę obrazów kiszewianki Katarzyny Thomas, obecnie mieszkającej w Berlinie, która zaprezentowała swoje najnowsze prace. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników festynu. Czekały na nich dmuchane zamki, balonowe figurki, zawody sumo, ogromne bańki mydlane, wata cukrowa i popcorn, a także liczne gry i zabawy. W czasie trwania festynu czynna była strefa gastronomiczna, gdzie panie z KGW serwowały kiełbaski, chleb z domowym smalcem, także w wersji wegetariańskiej, ogórki z własnych upraw, kawę, herbatę i domowe ciasta.

Oprócz licznie odwiedzających festyn mieszkańców Kiszewa i okolicznych wiosek na piknik przybył wojewoda Michał Zieliński, był też wiceburmistrz Piotr Woszczyk. Festyn został doskonale przyjęty i dostarczył uczestnikom wiele radości.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.