Dla zdrowia i dla zabawy

Dla zdrowia i dla zabawy

OBORNIKI. Oborniccy seniorzy wiedzą, jak ważne jest zdrowie i co za tym idzie, dobre samopoczucie.
Kilkunastoosobowa grupa Klubu „Senior+” w Obornikach wybrała się do Centrum Rekreacji Oborniki. Na miejscu pani Paulina przeprowadziła dla seniorek gimnastykę w wodzie. Zajęcia odbywały się w rytm dobrej muzyki, z wykorzystaniem oporu własnego ciała oraz piankowych „makaronów” do pływania. Jak zwykle towarzyszyło temu sporo śmiechu i świetnej zabawy.

Po trwającym 45 minut wysiłku nadszedł także czas na zasłużony odpoczynek. Panie mogły zrelaksować się korzystając z jacuzzi lub pływając na dużym basenie.

Było to pierwsze tego typu wyjście w tym roku. Jest już pewnym, że taka właśnie forma zajęć wszystkim uczestnikom i uczestniczkom przypadła do gustu, dlatego niebawem odbędzie się następne wyjście na pływalnię.

Warto też wiedzieć, że seniorzy z Klubu mają możliwość skorzystania z godzinnej sesji w grocie solnej. Wspólne wyjścia do Centrum Rekreacji Oborniki odbywają się w każdy poniedziałek. Jeszcze miesiąc temu do groty mogły wchodzić grupy okrojone o połowę i liczące zaledwie cztery osoby, jednak już od lipca limit ten został zniesiony i obecnie do środka może wejść komplet 8 osób.

Zainteresowanych inhalacjami nie brakuje, a niektórym osobom borykającym się z różnymi chorobami układu oddechowego takie sesje są wręcz zalecane przez lekarzy. Cieszą się więc, że proponowane działania służą dobremu samopoczuciu, ale także i zdrowiu.

Gdy zdrówka przybyło, seniorzy poświęcili swój wolny czas na zaproponowane im przez opiekunkę klubu Alinę Nadstaga gry ruchowe.

Z uwagi na wysoką temperaturę oraz brak cienia, postanowili przeprowadzić je wewnątrz budynku. Seniorzy mogli sprawdzić się w trzech różnych konkurencjach, w tym dwóch indywidualnych oraz jednej grupowej. Pierwszą z nich było zwijanie sznurka na czas, druga polegała na rzucaniu obręczami i zbieraniu punktów, natomiast trzecią była gra w boule.

Podobne artykuły