Dawid Przysiek z obornickiej Sparty w kadrze

OBORNIKI.. Rozpoczynające się 24 marca eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Świata w piłce ręcznej spowodowały ogromny ruch przygotowań wśród miejscowych organizatorów (Urząd Miejski, SKF Sparta i OCS ). Trwają intensywne prace remontowe na hali, wymieniono lampy oświetleniowe, odmalowano część pomieszczeń a w najbliższych dniach zostanie zamontowana nowa tablica świetlna.

Dla reprezentacji Rosji, Francji i Gruzji zarezerwowano już noclegi i wyżywienie w obornickich hotelach, natomiast polska ekipa która zbiera się już 14 marca (zgrupowanie) zamieszka w objezierskim pałacu. Wszystkie drużyny na czas pobytu otrzymają do dyspozycji środki transportu.

W polskiej kadrze będziemy mogli podziwiać zawodnika obornickiej Sparty Dawida Przysieka .

Wg informacji otrzymanych od trenera Jacka Okpisza program spotkań jest następujący:

24.03.(czwartek) 14.30 Rosja-Francja, 16.00 uroczyste otwarcie mistrzostw, 17.00 Polska-Gruzja, 25.03.(piątek), 15.00 Gruzja – Francja, 17.00 Polska-Rosja, 26.03.(sobota) 10.00 Gruzja-Rosja, 12.00 Polska-Francja, 13.30 Ceremonia zakończenia

Arbitrami będą Słowacy, Niemcy i Węgier. Bilety do nabycia w OCS-sie lub przed meczem: 5 zł -– dorośli, 2 zł młodzież szkół ponadgimnazjalnych, darmowy wstęp dla uczniów SP i gimnazjów. Zakupiony bilet jest ważny na wszystkie mecze w danym dniu.

Podobne artykuły