Od poniedziałku dalsze ograniczenia w kursowaniu pociągów do Obornik i Rogoźna. Składy będą dłuższe

Od poniedziałku dalsze ograniczenia w kursowaniu pociągów do Obornik i Rogoźna. Składy będą dłuższe

ZIEMIA OBORNICKA. Koleje Wielkopolskie podjęły decyzję o dalszym ograniczeniu liczbę pociągów kursujących na trasie z Poznania do Obornik oraz Rogoźna i dalej do Piły. Zmiany wprowadzone zostaną od poniedziałku 30 marca i potrwają do 13 kwietnia. Oborniczanie i rogoźnianie proszeni są o sprawdzanie aktualnego rozkładu jazdy na stronach przewoźnika lub dworcach.

Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, pokazuje, jak wielką rolę w życiu naszego społeczeństwa odgrywa transport zbiorowy. Umożliwia wielu mieszkańcom dotarcie do pracy, szkoły, ośrodków zdrowia oraz przemieszczanie się w celu zacieśniania kontaktów z rodziną czy znajomymi. Dzisiaj te kontakty zostały ograniczone, wiele osób pozostało w swoich domach. Jednak nie wszyscy mogą pracować zdalnie. M.in. osoby odpowiedzialne za ciągłość funkcjonowania państwa, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy aptek, sklepów muszą bezpiecznie dotrzeć do swoich miejsc pracy – poinformował urząd marszałkowski.

Mając na uwadze powyższe, kierując się wprowadzonymi ograniczeniami, pozostawiliśmy połączenia, których realizacja stanowi niezbędne minimum dla zachowania ciągłości transportu i umożliwi dojazd do/z miejsc pracy. Jednocześnie wszędzie, gdzie to konieczne i możliwe, połączenia będą realizowane przez wydłużone składy, aby rozlokować pasażerów na jak największej przestrzeni. Wprowadzane zmiany kierowane są również troską o wszystkich pracowników kolei – dodali przedstawiciele urzędu marszałkowskiego.

Podobne artykuły