Dąbrówka wielce utalentowana

DĄBRÓWKA LEŚNA. Piękne, wspaniałe, zachwycające – to chyba najczęściej wypowiadane przymiotniki na temat kolejnego spektaklu, wystawionego na scenie wiejskiej świetlicy w Dąbrówce Leśnej. Obecna na nim burmistrz Rydzewska przyznała:  bywa tak, że oglądałam w tym okresie nawet po trzy przedstawienia dziennie. Choć wszystkie są bardzo udane, to jednak żadne nie zrobiło na mnie takiego wrażenia, jak wasze – i dziękuję wam za to. 

Tym razem Halina Siwicka i Bogusława Grządzielewska przygotowały „Królową Śniegu”, baśń Andersena o niezwyciężonej sile miłości, złożoną z siedmiu opowiadań, w siedmiu odsłonach i siedmiu dekoracjach. Autorem dekoracji był niezwykle uzdolniony plastycznie Romuald Siwicki, a po każdym rozsunięciu kurtyny słychać było na sali okrzyki zachwytu. Warto też dodać, że doskonale udało się reżyserkom dopasować do baśni muzykę oraz wpleść w nią wdzięcznie piosenki. 

Dzieje Gerdy i Kaya, ubogich dzieci  rozdzielonych przez zły los, dzieci i młodzież z Dąbrówki przedstawiły z aktorską precyzją we wspaniałych kostiumach, uszytych przez mamy, ciocie i babcie. Ich gra przenosiła się często pomiędzy widownię, a wśród rekwizytów, które wyszły spod ręki pana Romualda, wspomnieć trzeba ciągnięte przez „konia” sanie i wspaniałą karetę, w której Gerda podróżowała w poszukiwaniu ukochanego przyjaciela. 

Obserwując widownie można było dostrzec raz łzę wzruszenia, a innym razem usłyszeć gromki śmiech. Po każdej scenie rozlegały się oklaski, a na koniec dziękowano za spektakl stojącą owacją. Podziękowała wszystkim również sołtys Lucyna Rakowska, bez której inicjatywy nie byłoby kolejnej premiery. 

Były oczywiście upominki i słodycze, a po przedstawieniu wspólna kawa przy cieście. Rzecz całą zarejestrowaliśmy i można to będzie obejrzeć we fragmentach w TV Oborniki na stronie www.oborniki.com.pl.

Na koniec warto podzielić się pewną refleksją. Jeżeli „ktoś” ma ochotę „komuś” „czegoś” zazdrościć, to niech zazdrości Dąbrówce tak licznie utalentowanych i pracowitych mieszkańców. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.