Czy obornicki poseł Szejnfeld był zamieszany w aferę hazardową?

WARSZAWA, OBORNIKI. Główni bohaterowie afery hazardowej szykowali prowokację przeciw "niewygodnemu" dla nich wiceministrowi Jackowi Kapicy z resortu finansów – pisze "Rzeczpospolita". Ten z kolei przyznaje, że podczas prac nad ustawą ministerstwo "było zasypywane kolejnymi uwagami, która miały na celu odsunąć jej wejście w życie". Z informacji, do jakich dotarła "Rzeczpospolita", wynika, że Sobiesiak i Kosek chcieli doprowadzić do dymisji Kapicy, m.in. przypisując mu łatkę "pisiora", a nawet sugerując, że bierze łapówki… Powód? Wiceminister finansów chciał doprowadzić do nałożenia dodatkowych opłat na automaty do gier hazardowych.

W rozmowie z gazetą Zbigniew Chlebowski zaprzeczył, by biznesmeni usiłowali wpływać na sprawy kadrowe. Sam Kapica nie chce się wypowiadać. Zwraca jedynie uwagę, że dopłaty nigdy nie zniknęły z projektu ustaw Kapica podzielił się też z premierem swoimi refleksjami na temat innych osób próbujących wpływać na kształt ustawy. – W trakcie całego procesu legislacyjnego, w trybie konsultacji międzyresortowych, wiele uwag do projektu ustawy zawsze wnosił Minister Gospodarki, w którego imieniu występował sekretarz stanu Adam Szejnfeld. Minister A. Szejnfeld zawsze wnosił o usunięcie z projektu nowych dopłat do gier. Jednocześnie, co raz to kolejne uwagi MG można było uznać za chęć wciągania MF w proces nieustannych konsultacji i uzgodnień w celu przedłużenia procesu legislacyjnego – stwierdził Kapica.

Podczas dyskusji w TVN24 politycy i dziennikarze zwracali uwagę na dziwny trop afery hazardowej, związany z Adamem Szejnfeldem. Przypomnijmy, że Szejnfeld to obornicki poseł PO. Nie udało się nam z nim skontaktować, aby przekazać komentarz do tych opinii.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.