Czy Małgorzata K. ma parasol ochronny?

Czy Małgorzata K. ma parasol ochronny?

OBORNIKI. Jakiś czas temu przypominaliśmy o braku zainteresowania sprawą sprzeniewierzenie kwoty prawie pół miliona złotych przez byłą dyrektor jednego z obornickich przedszkoli. Wytknęliśmy wówczas brak zainteresowania tą sprawą przez władze gminy oraz organy ścigania.

Interweniował w tej sprawie radny Marek Lemański, któremu udało się uzyskać garść informacji, dzięki którym więcej światła padło na sprawę skandalicznej, bo tak to trzeba wprost nazwać, niefrasobliwości organów ścigania.

Policja była poinformowana o sprawie, nie zrobiła w zasadzie nic. Niczego nie ruszyła też prokuratura. Gmina doniosła, że była dyrektor przywłaszczyła lub sprzeniewierzyła kwotę, która już sama w sobie jest zaskakująca. Wedle gminy mowa o kwocie pół miliona złotych, wedle policji jest to kwota 69 tysięcy. Tak czy inaczej, jest to kwota, której ewentualnym zaborem organy ścigania już dawno powinny się były zainteresować. Tymczasem żaden z urzędników gminy, wśród mających największą wiedzę o tej sprawie, nie został nawet przesłuchany.

Burmistrz złożył doniesienie w tej sprawie, w każdym normalnym kraju wszczęto by postępowanie, w tym przypadku nikt niczego nie zrobił, bo żadnych dowodów na aktywność śledczych nie udało się znaleźć.

Według naszych ustaleń prowadzone było jedynie postępowanie w sprawie, a nie ma go przeciw osobie podejrzanej o sprzeniewierzenie dużej kwoty.

Gmina zrobiła w tej sprawie co mogła, choć Marek Lemański twierdzi, że nie: Należało bowiem i nadal należy w tej sprawie złożyć do sądu skargę na opieszałość organów ścigania. To najlepszy sposób, aby sprawa ruszyła z miejsca i nie umarła śmiercią naturalną.

Zastanawiająca w tej sprawie jest też dziwna nieobecności prokuratury. Być może powodem są zmiany personalne? Może powody są inne?

Dotarliśmy do osoby, która miała słyszeć bezpośrednio od Małgorzaty K., że ta po zwolnieniu jej z pracy dla gminy poskarżyła się komuś wysoko postawionemu w strukturach partii rządzącej.

Małgorzata K. była wcześniej związana z lokalnymi strukturami PO. To nie miało żadnego znaczenia dla Tomasza Szramy, gdy wypowiedział jej pracę a sprawę zgłosił policji.

Późniejsze milczenie organów ścigania daje do myślenia. Małgorzacie K. nie zatrzymano bowiem paszportu, pozwalając na wyjazd do USA, nie miała też nadzoru policyjnego.

Pewnym jest, że gmina – jej podatnicy – poniosła stratę wycenioną na niemal pół miliona złotych, że podejrzana w tej sprawie bez przeszkód wyjechała do Stanów i to, że w tej sprawie nie dzieje się wiele.

Radny Marek Lemański obiecuje tej sprawy nie odpuszczać. Trudno bowiem liczyć na radne czy radnych, którzy z Małgorzatą K. sympatyzowali lub nie interesują się tą sprawą w ogóle.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.