Czwartek 21.00: nie ma nowych zarażeń na Ziemi Obornickiej. 3 nowe przypadki w Wielkopolsce, jedna osoba zmarła na Szwajcarskiej

Czwartek 21.00: nie ma nowych zarażeń na Ziemi Obornickiej. 3 nowe przypadki w Wielkopolsce, jedna osoba zmarła na Szwajcarskiej

ZIEMIA OBORNICKA. Nie ma nowych zakażonych na Ziemi Obornickiej. O godzinie 21.00 w czwartek dwie osoby pozostawały chore – jedna w szpitalu, druga w domu. Ich stan jest określany jako dobry.

O godzinie 21 mamy 3 nowe przypadki w Wielkopolsce. Są to: kobieta lat 82, powiat kaliski, stan średnio dobry, leży w szpitalu zakaźnym na Szwajcarskiej, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; mężczyzna, lat 80, stan średnio dobry, powiat kaliski, leży w szpitalu zakaźnym na Szwajcarskiej , kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; mężczyzna, lat 62, stan dobry, powiat gostyński, leży w szpitalu zakaźnym na Szwajcarskiej, bez określonego kontaktu.

W sumie w Wielkopolsce potwierdzono zakażenie u 197 osób. Zmarło 7 pacjentów.

Mamy 254 nowe przypadki zakażenia w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 142 osób z woj. mazowieckiego, 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. łódzkiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2946/57 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

11 popołudniowych przypadków z Wielopolski to:

– kobieta lat 52, stan dobry, powiat kaliski, przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
– kobieta lat 48, stan dobry, powiat ostrzeszowski, przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
– kobieta lat 67, stan dobry, powiat czarnkowsko – trzcianecki. Przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
– mężczyzna lat 75, stan ciężki, powiat krotoszyński, leży w Pleszewie na oddziale paliatywnym, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
– mężczyzna lat 81, stan ciężki, powiat krotoszynski, leży na oddziale paliatywnym w Pleszewie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
– Kobieta lat 49, stan dobry, powiat leszczyński, przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
– mężczyzna, lat 37 stan dobry, przebywa w domu, powiat leszczyński, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
– kobieta, lat 43 stan dobry, powiat leszczyński, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
– kobieta, lat 60 stan dobry, powiat krotoszyński, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
– kobieta lat 44, stan dobry, powiat krotoszyński, przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
– kobieta lat 62, stan dobry, powiat grodziski, przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Zmarli: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

Rano wykryto 12 nowych zakażeń w Wielkopolsce, popołudniu 11. Łącznie w Wielkopolsce odnotowano 194 przypadki zakażenia.. Zmarło 6 pacjentów.

Ranne zakażenia to: kobieta lat 65, stan dobry, powiat krotoszyński, przebywa w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusemkobieta lat 53 , stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; kobieta lat 69 stan dobry , powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; kobieta lat 49 stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; mężczyzna lat 74, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; kobieta lat 40, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; Mężczyzna lat 69, szpital powiatowy w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; mężczyzna lat 72, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; mężczyzna lat 68, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; kobieta lat 54, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; kobieta lat 65, stan dobry, powiat gostyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; kobieta lat 48, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Podobne artykuły