Sobota godzina 17.30: cztery nowe zakażenia z powiatu obornickiego

Sobota godzina 17.30: cztery nowe zakażenia z powiatu obornickiego

POWIAT OBORNICKI. Rzecznik wojewody poinformował o godzinie 17.30 w sobotę o czterech nowych zakażeniach z powiatu obornickiego. Wśród zakażonych jest 9-letnie dziecko. Są to:

– 25-letni mężczyzna z powiatu obornickiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Kontakt z osobą zakażoną,

– 20-letnia kobieta z powiatu obornickiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Kontakt z osobą zakażoną,

– 9-letnie dziecko z powiatu obornickiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Kontakt z osobą zakażoną,

– 22-letnia kobieta z powiatu obornickiego. W stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Kontakt z osobą zakażoną.

Nowe przypadki zakażenia potwierdzone zostały pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Cztery zakażenia z powiatu obornickiego są jedyne, które odnotowano w Wielkopolsce w sobotę popołudniu. Testy przeprowadzono w szpitalu na Szwajcarskiej w Poznaniu.

W poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej, z powodu Covid-19, zmarł 81-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego. 

W Polsce wykryto popołudniu 124 nowe przypadki zakażenia, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 235 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 13 osób zmarło. W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 3627, z czego 79 osób zmarło.

Podobne artykuły