Piątek 20.30: nie ma zakażenia na Ziemi Obornickiej. Jedna osoba z podejrzeniem w szpitalu

Piątek 20.30: nie ma zakażenia na Ziemi Obornickiej. Jedna osoba z podejrzeniem w szpitalu

ZIEMIA OBORNICKA. O godzinie 20.30 w piątek nie stwierdzono żadnej osoby z potwierdzoną diagnozą koronawirusa z Ziemi Obornickiej. Jedna osoba z podejrzeniem zakażenia przebywa na badaniach w szpitalu zakaźnym. W powiecie obornickim 127 osób poddanych jest kwarantannie domowej (w tym 123 związanych z powrotem z zagranicy), 2 osoby pod nadzorem epidemiologicznym.

W Wielkopolsce odnotowano dzisiaj 92 przypadków zakażenia koronawirusem. W całej Polsce w piątek odnotowano 168 nowych przypadków koronawirusa

4 kolejne osoby w Wielkopolsce z koronawirusem potwierdzonym w badaniach o 20.30, to młody mężczyzna z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym, przebywa w domu. Wrócił z zagranicy; młoda kobieta z powiatu ostrowskiego. Jest w dobrym stanie i przebywa w domu. Wróciła z zagranicy; kobieta w średnim w wieku z powiatu ostrowskiego. Jest w dobrym stanie i przebywa w domu. Wróciła z zagranicy; mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu krotoszyńskiego. W stanie średnio dobrym leży w szpitalu w Poznaniu. Miał kontakt z osobą zakażoną.

W Wielkopolsce o 17.30 mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych to: starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie średnio ciężkim przebywa pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Miał kontakt z osobą zakażoną; młoda kobieta z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną; młoda kobieta z powiatu poznańskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną; mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną; – młoda kobieta z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Wróciła z zagranicy.

8 popołudniowych przypadków zakażenia w Wielkopolsce: młoda kobieta z powiatu poznańskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną; młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną; mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu w Kaliszu. Miał kontakt z osobą zakażoną, kobieta w średnim wieku z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w kaliskim szpitalu. Miała kontakt z osobą zakażoną; starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu w Kaliszu. Miał kontakt z osobą zakażoną; starszy mężczyzna z powiatu tureckiego. W stanie dobrym przebywa w kaliskim szpitalu. Miał kontakt z osobą zakażoną; młody mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną; starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu w Kaliszu. Miał kontakt z osobą zakażoną.

Rano w Wielkopolsce wykryto 4 kolejne zakażenia koronawirusem. To: kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną; dziecko z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W dobrym stanie przebywa w domu. Miało kontakt z osobą zakażoną; młoda kobieta z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W dobrym stanie przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną; kobieta w średnim wieku z powiatu wolsztyńskiego. W dobrym stanie przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną.

W szpitalu w Kaliszu zmarł 85-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego zakażony koronawirusem. Jednakże bezpośrednią przyczyną zgonu w przypadku zmarłego pacjenta nie był COVID-19, tylko choroby współistniejące. 85-latek zaraził się od swojego 51-letniego syna. Młodszy z mężczyzn przebywał bowiem w Belgii, z której wrócił do kraju. U niego także potwierdzono zakażenie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1389/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Podobne artykuły