Sobota godzina 20 – nie ma zachorowań na Ziemi Obornickiej. Dwa nowe przypadki z powiatu czarnkowskiego

Sobota godzina 20 – nie ma zachorowań na Ziemi Obornickiej. Dwa nowe przypadki z powiatu czarnkowskiego

ZIEMIA OBORNICKA. Na godzinę 20 nowe wyniki z laboratorium potwierdziły zakażenia koronawirusem u 5 osób z Wielkopolski są to młody mężczyzna, stan zdrowia dobry, przebywa na kwarantannie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, kobieta w średnim wieku z powiatu śremskiego przewieziona w stanie zdrowia dobrym do szpitala w Poznaniu, młody mężczyzna z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w stanie zdrowia dobrym został objęty kwarantanną domową, dziecko z powiatu poznańskiego w stanie dobrym jest pod opieką lekarzy w szpitalu w Poznaniu, kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego w stanie zdrowia dobrym, objęta kwarantanną domową. Do tej pory w Wielkopolsce 31 osób zostało zakażonych koronawirusem, jedna osoba zmarła.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

W sobotę łącznie zanotowano 13 zachorowań w Wielkopolsce . Oddział szpital w Wolicy koło Kalisza został odizolowany. Według danych z 20, w związku z epidemią w Wielkopolsce nadzorem epidemiologicznym objętych jest jest 3138 osób. W szpitalach leżą 73 osoby, a kwarantannie poddanych jest 3310 osób. Na Ziemi Obornickiej podlega kwarantannie kilkadziesiąt osób.

Zaczynają się problemy z internetem w niektórych miejscowościach regionu. Komisja Europejska ostrzega przed możliwością przeciążenia sieci. Niektóre serwisy, generujące duży ruch, mogą zostać ograniczone,.

Podobne artykuły