Czterech nietrzeźwych  – w tym jeden na rowerze

Czterech nietrzeźwych – w tym jeden na rowerze

GMINA ROGOŹNO. Jak na trzeźwy poranek, czterech pijanych to raczej kiepski bilans. Od wczesnych godzinach porannych policjanci z obornickiej drogówki ustawili się w Rogoźnie i sprawdzali trzeźwość.

Pierwszym okazał się 65-letni mieszkaniec gminy Rogoźno, który kierował samochodem osobowym marki Renault będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,22 promila alkoholu w organizmie. Kierowca Renault odpowie teraz za popełnione wykroczenie. Grozi mu kara aresztu, albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych oraz zakaz kierowania pojazdami.

Kilka minut później w ręce policjantów wpadł 56-letni mężczyzna, który jechał rowerem. Badanie wykazało w tym przypadku ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał się tłumaczyć, że jechał rowerem, bo był „wczorajszy”. Rower to pojazd jak każdy inny i poruszanie się nim drogą publiczną nakłada na cyklistę te same obowiązki jak na kierowcę auta. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości otrzymał mandat karny w wysokości 2.500 zł.

Trzecim z rzędu okazał się w trakcie działań 40-letni mieszkaniec gminy Rogoźno, który prowadził samochód marki Citroen. Badanie wykazało 0,36 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnym kierowcą na podwójnym gazie okazał się również 57-letni mieszkaniec gminy Rogoźno, który prowadził samochód marki Renault. Badanie wykazało 0,28 promila alkoholu w organizmie.

Ostatnim okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Rogoźno, który prowadził samochód marki Peugeot nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu za to kara grzywny nie niższa niż 1.500 złotych oraz zakaz kierowania pojazdami, więc na prawo jazdy nie ma co liczyć.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.