Cudem ocaleni

OCIESZYN. W środę 26 listopada około godziny 8:00 rano w miejscowości Ocieszyn 33-letnia mieszkanka Poznania kierując samochodem osobowym marki volkswagen sharan nie zachowała ostrożności przejeżdżając przez niestrzeżony przejazd kolejowy doprowadzając do kolizji z pociągiem osobowym relacji Poznań-Piła. 

Kobieta mieszka od niedawna w Ocieszynie. Przez niestrzeżony przejazd pod wiaduktem i dalej śródpolną drogą, po części brukowaną woziła swe dzieci do szkoły w Maniewie. Tak było też w fatalną środę. 

W samochodzie poza kobietą znajdowało się jej troje dzieci w wieku dwóch, czterech i sześciu.. Kierująca volkswagenem zlekceważyła śliską nawierzchnię szutro- wej drogi i jadąc po niej nazbyt szybko dopiero w ostatniej chwili zauwa- żyła nadjeżdżający pociąg relacji Poznań – Piła. 

Wcisnęła hamulec, samochód przemieścił się w poślizgu jeszcze kilkanaście metrów. Kobieta przejechała przez pierwszy z torów i nieomal wjechała na drugi. 

Szczęściem pociąg w tym miejscu miał szybkość ograniczoną do 40 km/h. Lokomotywa zahaczyła tylko o przód pojazdu miażdżąc go doszczętnie. 

Gdyby samochód ujechał jeszcze choćby metr do przodu, skutki tego mogły być tragiczne. Na szczęście skończyło się na strachu i niegroźnych obrażeniach. 

Prowadząca sharana kobieta i jej dzieci zostali przewiezieni do szpitala w Obornikach, gdzie udzielono im pomocy ambulatoryjnej, nie stwierdzając przy tym poważniejszych obrażeń ciała. 

Kierująca volskwagena została ukarana za spowodowanie kolizji mandatem karnym w wysokości 500 zł. Ruch pociągów uległ niewielkiemu zakłóceniu, ale został szybko przywrócony. Środowe zdarzenie dowodzi, jak łatwo można się otrzeć o tragedię i to jedynie z powodu niepotrzebnego pośpiechu. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.