Co nowego na obornickich drogach?

Co nowego na obornickich drogach?

GMINA OBORNIKI. W najbliższym czasie ulica Szkolna w Dąbrówce Leśnej przejdzie remont nawierzchni. Wykona go za kwotę 7 011 zł brutto przedsiębiorstwo Pawła Wojtusika z Rogożna.

W Obornikach Przedsiębiorstwo Budowlane Kazimierza Stachowiaka z Kiszewa wykona za kwotę 5 535 zł brutto obniżenie i umocnienie zjazdu na drogę gminną z ulicy Nad Wełną.

Opracowana zostanie dokumentacja projektowo-kosztorysowa dotycząca: „Przebudowy drogi gminnej w Bąblinie oraz przebudowy drogi gminnej na odcinku od Bąblina do Bąblińca. W tym przypadku wybrano już wartą 11.000 złotych ofertę przedsiębiorstwa Janusza Kamińskiego z Wągrowca.

Zlecone zostało też opracowanie map dla celów projektowych dla budowy ulicy Piaskowej w Obornikach wraz z jej odwodnieniem.

Kolejną ulicą, która czeka na mapy dla celów projektowych są ulice: Armii Krajowej, Droga Leśna i Szarych Szeregów w Obornikach. Oprócz przebudowy tych ulic zostanie wybudowane także ich odwodnienie i oświetlenie drogowe. Wspomniane ulice będą przebudowywane wspólnie z Obornicką Spółdzielnią Mieszkaniową.

Sam remont nie wystarczy, bo ulice zostały wybudowane w latach PRL wyjątkowo niestarannie. Dość powiedzieć, że na nie zagęszczonym odpowiednio gruncie ułożono betonowe płyty a następnie zalano je warstwą asfaltu.

Ulica Nad Wełną zostanie przebudowana, odwodniona i oświetlona. Tu także potrzebne są mapy do celów projektowo-kosztorysowych. Wykona je za kwotę 1.500 zł brutto firma Szymona Walczaka z Dąbrówki Leśnej.

Z kolei firma Marty Ludynia z Rogoźna wykona za kwotę 2000 zł brutto mapę dla celów projektowych w związku z planowaną budową drogi w miejscowości Ocieszyn.

Podobne artykuły