Co dalej z obwodnicą S11?

Co dalej z obwodnicą S11?

GMINA OBORNIKI. W minionym tygodniu odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia gmin, powiatów i województw „Droga S11”, którego członkami są gminy Oborniki, Rogoźno oraz Powiat Obornicki.

Samorządy z naszego powiatu reprezentowane były przez Tomasza Szramę, Romana Szuberskiego i Waldemara Cyranka. Przewodniczącym zebrania wybrany został Tomasz Szrama, który do prezydium obrad zaproponował Waldemara Cyranka i Romana Szuberskiego.

Nie personalia jednak, lecz najważniejsze dla mieszkańców powiatu są informacje dotyczące samej obwodnicy i te wydają się średnio optymistyczne.

Jako pierwszy poszedł wniosek o wydanie decyzji środowiskowej i jest szansa, że w pierwszym kwartale roku 2023 będzie gotowy komplet dokumentów, aby zgłosić inwestycję do realizacji w ramach systemu „zaprojektuj i zbuduj”.
Planowane lata realizacji to 2023-2027 r. Do tego trzeba dodać co najmniej dwu, trzyletni poślizg, bo taka jest obecnie praktyka i nic nie wskazuje na to, by nastąpiło na drogach jakieś przyspieszenie.

Podobne artykuły