Chcą wybudować nowoczesny pasaż handlowy w Rogoźnie

ROGOŹNO. Podczas ostatniej komisji rolnictwa rady miejskiej, radni wstępnie omawiali prośbę o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego działki pomiędzy ulicami Armii Wojska Polskiego i Fabryczną w Rogoźnie. Wnioskowała o to firma Nalepa Capital Trust, która ma zamiar wybudować w tym miejscu pasaż handlowy. W projektowanym pasażu różne firmy, w tym banki, studia fotograficzne czy supermarkety, będą wynajmować pomieszczenia. 

Firma Nalepa złożyła odpowiedni wniosek wcześniej do urzędu miasta. Po zapoznaniu się planem zagospodarowania przestrzennego, który nie pozwala na wykorzystanie terenu pod pasaż handlowy, urząd odmówił. W tych okolicznościach firma pana Nalepy złożyła wniosek do rady miejskiej o zmianę planu przestrzennego w celu realizacji projektu.

Planom budowy nowoczesnego pasażu handlowego przeciwstawia się rogozińskie stowarzyszenie kupców.  Kupcy boją się zachwiania rynku po oddaniu nowej inwestycji. Tomasz Nalepa odpowiadał podczas posiedzenia komisji na wszelkie pytania i wątpliwości. 

Jako pierwsza została poruszona kwestia, czy zmiany nie będą uciążliwe dla mieszkańców, Nalepa odpowiadał, że obiekty handlowe są mniej uciążliwe, niż obiekty magazynowe, które obecnie się znajdują przy Fabrycznej. Dodał, że na pewno nie będą tam dokonywane żadne inwestycje, które mogłyby obciążać środowisko naturalne, czyli np. stacja paliw. Podkreślił, że planowana inwestycja będzie pełniła funkcje wyłącznie przemysłowo-handlowe. 

Przewodniczący komisji, radny Zbigniew Nowak, pytał o to, czy wszelkie dotychczasowe obiekty zostaną zrównane z ziemią. Nalepa odpowiadał, że złożą wniosek rozbiórkę tamtejszej zabudowy i uporządkowanie terenu. Nowak dopytywał, czy firma zapłaciłaby za koszty, które trzeba  ponieść w związku z zmianą planu. Inwestor zaproponował, że gmina otrzyma darowiznę od firmy, którą może przeznaczyć  na każdy cel. Powołując się na swoje doświadczenie dodał, że zazwyczaj pieniądze te gmina przeznacza na zmiany, które trzeba będzie przeprowadzić w planie zagospodarowania przestrzennego. 

Radny Olenderski podniósł problem nadmiaru w Rogoźnie nowych inwestycji handlowych. Jego zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie tych terenów na inwestycję produkcyjną, aby można by było tam iść i pieniążki zarobić, a nie wydawać. Nalepa odpowiedział mu, że przy dzisiejszym zmechanizowaniu produkcji, na takim terenie w środku miasta, jego projektowane centrum handlowe jest w stanie wygenerować więcej miejsc pracy, niż jakakolwiek inna inwestycja.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.