Chałas już siedzi

ROGOŹNO, DĄBRÓWKA. Niedawno pisaliśmy o zatrzymaniu 9-osobowej grupy handlującej narkotykami na dużą skalę. Skutkiem działań policji z powiatu obornickiego, Poznania i specjalnej grupy antyterrorystów, cała dziewiątka trafiła do aresztu.

Dziesiąte miejsce, zarezerwowano dla szefa rogozińskich dilerów noszącego ksywę „Chałas”. Jego również mieli zatrzymać podczas akcji funkcjonariusze z Poznania, ale „Chałas” dziwnym zrządzeniem losu zdołał im zbiec. 

Miał go o zamiarze aresztowania ostrzec niejaki Zaleś, którego ponoć ostrzegł „ktoś w mundurze”, od dawna współpracujący z przestępcami. 

Za 33-letnim fryzjerem Szymonem Ch., pseudonim Chałas, na początku sierpnia Sąd Rejonowy w Pile rozesłał listy gończe a spec-grupa do spraw poszukiwań bezadresowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozpoczęła intensywne ustalanie miejsca jego pobytu. 

Pomógł im w tym jeden z jego kompanów. zatrzymany 6 sierpnia w Tarnowie Podgórnym, gdzie przez pewien czas się ukrywał. Także Szymon Ch. ukrywał się przed policją przez ponad miesiąc. Często zmieniał miejsce zamieszkania i wyjeżdżał w różne strony kraju. Mimo to, policjanci dość szybko ustalili, gdzie poszukiwany mężczyzna się ukrywa. 

Przez pewien czas poddano to miejsce dyskretnej obserwacji, by ustalić ewentualne kontakty. Było warto. Ostatecznie w piątek 14 sierpnia „Chałas” został zatrzymany w miejscowości Dąbrówka. 

W trakcie przeszukania kryjówki, w której przebywał, zabezpieczono sześć telefonów komórkowych i pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. On sam trafił do aresztu, gdzie czekało już na niego wolne miejsce. Za kratki trafił też jego zaufany człowiek o pseudonimie Rain. Jego zatrzymano dla odmiany w motelu Pod Fartuszkiem w Rudzie.  

Szymona Ch. czeka postępowanie za kierowanie grupą przestępczą i jej założenie. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Przed sądem staną też pozostali dilerzy i złodzieje z rozbitego gangu.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.