Ceny śmieci wciąż szybują w górę

Ceny śmieci wciąż szybują w górę

GMINA OBORNIKI. Związek międzygminny GOAP ogłosił przetarg na wywóz śmieci. Po otwarciu ofert okazała się, że zaproponowane ceny były zdecydowanie wyższe od zakładanych.
Wszyscy przystępujący do przetargu przekroczyli zaplanowany budżet o 100%, a bywało, że w niektórych pozycjach jeszcze więcej. Przetarg musi być w tej sytuacji powtórzony i być może nie jeden raz.
Jedyną dobrą wiadomością jest to, że ceny śmieci w gminie Oborniki zostają mimo to na obecnym poziomie aż do końcu roku. Zdaniem Piotra Woszczyka: W przyszłym roku może być mowa o pewnej regulacji, choć to jeszcze nic pewnego. Liczymy na opamiętanie rządu, bo 300% podwyżki rujnują samorządy, budżety rodzinne i rządzący muszą coś z tym zrobić.
Jak dodał Woszczyk: Do GOAP lawinowo chcą przystępować inne gminy niż te, które go tworzyły. Tu jednak nie ma mowy o rozszerzeniu ilości gmin, bo to uderzyłoby w interesy obecnych członków GOAP.
Piotr Woszczyk przypomniał, że w czerwcu trzeba będzie kupić sobie własne kubły, o ile rząd nie zmieni swoich zapisów w tej kwestii.

Podobne artykuły