Były starosta Żuromski przeszedł do opozycji i ujawnia

POWIAT OBORNICKI. Największym opozycjonistą wobec zarządu powiatu jest obecnie, członek tegoż zarządu, Antoni Żuromski. Podczas ostatniej sesji rady oświadczył, że o swym sprzeciwie będzie teraz mówił głośno, bo dotąd jego głos był izolowany większością głosów koalicji w zarządzie. Ma odrębne zdanie i chce je wyartykułować.

O ile dotąd głosy opozycji miały znaczenie symboliczne, o tyle głos Żuromskiego ma wielka siłę, wobec jego  wiedzy na temat zarządzania powiatem. Przykładem może być plan naprawy drogi w Sycynie. Zaniechanie go Antoni Żuromski skrytykował: ta droga jest zupełnie nieprzejezdna przez część roku, ale wciąż jest pomijana, bo tam jest mały elektorat i przegrywa z większym w Parkowie, gdzie jest asfalt, choć połamany. Znów wywalimy wagony grysu i zmarnujemy pieniądze, bo grys utonie w błocie. 

Z tej wypowiedzi wynika, że planując w powiecie naprawy i inwestycje brano pod uwagę głownie liczbę potencjalnych głosów wyborczych, a nie potrzeby lokalne. Faktycznie, głosów z Sycyna wiele do urn nie wpływa, więc mieszkańcom tej wsi biada. 

Inną informacją jest to, że marnowano pieniądze na doraźne i bezsensowne naprawy, ale o tym było wiadomo już wcześniej, a Żuromski ten fakt jedynie potwierdził. 

W sprawie drogi w Sycynie odezwał się wicestarosta Gronostaj (wybrany z Samoobrony), ganiąc Żuromskiego słowami:  dziwię się koledze, że teraz chce tam naprawiać, bo mógł to wcześniej zrobić. Więcej już nie powiedział, bo mu były starosta przerwał krzycząc: radzę niech tu wicestarosta nie będzie bezczelny! 

Po pewnym można było zauważyć, że Żuromski, choć się już uspokoił, to jednak nie odpuścił Gronostajowi. Złożył formalny wniosek, aby skontrolować budowę chodniczka przed starostwem, nadzorowanego przez wicestarostę – i to bardzo dokładnie. Chce wiedzieć – jaki był zakres, kto to robił, czy zrobił i za ile? Tu znów warto pamiętać, że Żuromski ma wgląd we wszystkie dokumenty i doskonale wie gdzie strzelać, by trafić. O celności w tym przypadku może świadczyć fakt, że dwa dni po owej sesji, na chodniczku pojawiła się jakaś ekipa, by coś poprawiać i dorabiać. Nawieziono ziemię i równano teren, być może wcześniej już formalnie wyrównany.  


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.