Burmistrz został z urazemi bez podwyżki

ROGOŹNO. Rada miejska Rogoźna debatowała podczas ostatniej sesji w sprawie podniesienia wynagrodzenia o 10% burmistrzowi Bogusławowi Janusowi. Tu przypominamy, że obecnie ojciec miasta i gminy zarabia 5650 zł brutto w podstawie, a do tego odbiera dodatki: funkcyjny, stażowy oraz dodatek specjalny co daje łącznie kwotę około 8930 zł. Po podwyżce miał zarabiać mniej więcej 9830 zł.

Nim jednak rozpoczęto nad tym dyskusję, radny Kazimierz Lis porównał Rogoźno z Obornikami. Według jego wyliczeń Oborniki są znacznie większe, mają więcej mieszkańców, dwa razy większy budżet i zdecydowanie więcej inwestycji oraz związanych z tym problemów. Tymczasem burmistrz Anna Rydzewska zarabia tylko 6000 zł w podstawie, czyli jedynie o 350 zł więcej od kolegi z Rogoźna. 

Gdy pan Kazimierz skończył swą wyliczankę, radna Renata Tomaszewska podejrzewając Janusa o liczne zalety, których on nie chce ujawnić i nieliczne wady, które są jej znane, zaproponowała aby mu nie podnosić wynagrodzenia. Tu wymieniła jego grzechy a naliczyła ich tak wiele, że z braku miejsca na naszych łamach odsyłamy czytelników do okienka telewizyjnego na stronie www.oborniki.com.pl. 

Adwokatem burmistrza Janusa starała się być sekretarz gminy. Czyniła to jednak dość niemrawo, więc sam zainteresowany zaczął szczegółowo, punkt po punkcie odpierać postawione mu zarzuty. Gdy skończył, zapewnił panią Renatę, że wobec jakości jej pracy w szkole miałby jeszcze dłuższą listę grzechów i niedociągnięć. Na koniec zarzucił radnej Tomaszewskiej nienawiść wobec niego i początek kampanii przedwyborczej w obecności kamery i prasy – w tym do niedawna jej własnej. 

Nim opuścił mównicę, zrezygnował z podwyżki, którą zaproponował dla niego radnym przewodniczący Roman Szuberski. Ostatecznie rada poparła to jednogłośnie i burmistrz został bez podwyżki, ale z jeszcze większą niechęcią ku szefowej swej opozycji.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.