Burmistrz kupi od Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej działki budowlane

Burmistrz kupi od Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej działki budowlane

ROGOŹNO. Burmistrz Rogoźna planuje wykupić na rzecz gminy teren o powierzchni niemal trzech hektarów stanowiący własność Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


Teren znajduje się w centrum miasta i został już podzielony na 26 pięknych działek. Roman Szuberski odbył niedawno negocjacje z prezes OSM Marią Pilarską i ustalili z nią wstępnie cenę, wysokość rat i inne szczegóły transakcji.

Nie jest to pierwsze podejście władz gminy do gruntów obornickiej spółdzielni. Maria Pilarska przekazała już Rogoźnu teren pod ogródkami i pod budynkiem przy ulicy II Armii WP. Celem Marii Pilarskiej jest uporządkowanie spraw własnościowych spółdzielni. Celem Romana Szuberskiego jest rozwój Rogoźna właśnie w centrum.

Obecnie trwa przygotowanie operatu szacunkowego, który pomoże doprecyzować wartość działek. Nasza redakcja poznała już wartość transakcji, jednak obowiązuje w tej sprawie tajemnica handlowa, którą będziemy oczywiście szanować. Możemy zdradzić jedynie tyle, że propozycja ceny i sposobny sprzedaży wydaje się być bardzo korzystna dla obu stron.

Roman Szuberski liczy na to, że przy kupnie pełnego pakietu uzyska korzystny dla gminy upust, a prezes Maria Pilarska jest zdania, że sprzedaż całej puli działek jednemu kontrahentowi skróci i znacznie uprości procedury.

Gdy burmistrz przekazał tę informację radzie miejskiej, opozycja zawrzała. Paweł Wojciechowski chciał koniecznie wiedzieć po ile i za ile te działki. Adam Nadolny prosił w tej sprawie o ciszę: Bo konkurencja nie śpi.

Roman Szuberski miał zdanie podobne: Trąbienie o takiej transakcji jej samej nie służy. Radny Nikodem pogroził na wszelki wypadek Szuberskiemu, że: Działa pan na szkodę gminy. Tego typu uwag opozycji było więcej.

Działki są przeznaczone głównie pod zabudowę jednorodzinną, a zainteresowanie działkami, których jeszcze na stole nie ma, już jest znaczne.

Podobne artykuły