Bułat Okudżawa w Ośrodku Kultury

Bułat Okudżawa w Ośrodku Kultury

OBORNIKI. Miniony piątek był prawdziwą ucztą dla miłośników twórczości barda, pieśniarza i poety, mieszkańca moskiewskiej Taganki, Bułata Okudżawy.

W wypełnionej niemal po brzegi sali kameralnej Obornickiego Ośrodka Kultury, wystąpili z koncertem jego najbardziej znanych pieśni trzej gitarzyści: Piotr Kajetan Matczuk ze wsparciem akompaniamentu wirtuoza gitary Artura Chyba oraz basisty Tomasza Imienowskiego, tworzących w Trójmieście formację „Piramidy” i koncertujący z Okudżawą po Polsce oraz poza jej granicami.

Klimat sali kameralnej oraz wyjątkowa publiczność, przybyła z całego powiatu, a także z okolicznych miast i miasteczek, sprzyjały wysłuchaniu na przykład „Majstra Griszy”, czy „Wańki Morozowa”, opowieści o tym, który porzucił dla cyrkówki pewną Marusię, a wiadomo przecież, że w Marusi kochali się wszyscy miłośnicy „Czterech pancernych”, czyli większość Polaków. Publiczność nuciła wraz z Piotrem Kajetanem Matczukiem „Niebieski balonik”, przetłumaczony pięknie na polski przez zaprzyjaźnioną z Bułatem Agnieszkę Osiecką.

Koncert był pełen emocji i wzruszeń, a wykonawcy szybko porozumieli się ze słuchaczami, których „wciągnęli” do wspólnego śpiewania. Pomimo maseczek na ustach, wspólnie wykonywane pieśni „brzmiały”, bo wszyscy znali ich słowa i pamiętali melodię.

Podobne artykuły