Budowa ulicy Słonecznej już wkrótce

Budowa ulicy Słonecznej już wkrótce

ROGOŹNO. Ulicę Słoneczną czeka niebawem przebudowa podobna do tej przygotowywanej właśnie na sąsiedniej ulicy Topolowej, co cieszy mieszkańców tej pierwszej, tak jak i drugiej z ulic.


Została podpisana już umowa na prace inwestycyjne. Budowa ulicy Słonecznej będzie dofinansowywana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wykonawcą inwestycji będzie Szymon Włodarczyk, posiadający Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe w Cieślach. Łączna wartość inwestycji to kwota 685 028 zł.

Planowana do realizacji droga będzie miała łączną długość 552 m.b. W ramach robót przewiduje się wykonanie jezdni z betonowej kostki brukowej typu EKO o nawierzchni przepuszczalnej, wykonanie nawierzchni najazdowej na poszerzonych skrzyżowaniach, wykonanie nawierzchni dojść do posesji wraz wykonaniem zjazdów indywidualnych, a także wykonanie kanału technologicznego.

W ramach zadania przewiduje się wykonanie regulacji skrzynek żeliwnych dla zasuw oraz regulację wysokościową pokryw studni kanalizacji sanitarnej. Burmistrz Roman Szuberski podpisał umowę w towarzystwie zastępcy skarbnika Izabeli Kaniewskiej i radnego zabiegającego o tę inwestycję Romana Kinacha.

Podobne artykuły