Bokserzy bez kompleksów

OBORNIKI. Mijający rok okazał się dla obornickich bokserów czasem pracowitym ale i znacznym w sukcesy. Jest w tym niewątpliwa zasługa ich trenera i opiekuna. Michał Nowak jest drugim trenerem kadry Mistrza Polski czyli Poznańskiego Klubu Bokserskiego (pierwszym trenerem jest jego ojciec). Wysokie ustawienie poprzeczki obornickim młodzikom zdało egzamin. Trenują z zapałem w sali SP 2 przez trzy dni w tygodniu.

Gdy potrzebny im ring, jadą do Poznania, gdzie mogą trenować w sali klubu, przeprowadzać sparringi, gdzie są też organizowane obozy dochodzeniowe. Trener Nowak nie szczędzi czasu na sprawdziany. Jak mówi doskonałą do tego okazją są soboty pięściarskie i wszelkie zawody o dowolnej randze. Uczestnictwo w nich obornickich bokserów jest dowodem na to, że nie mają żadnych kompleksów. Niedawno pięciu z dziesiątki Michała Nowaka pojechało na mecz do Ostrowa. Walczyło czterech, bo dla piątego zabrakło partnera. Włodek Letr wygrał bez trudu z Marczukiem – bardzo dobrym i utytułowanym bokserem z Koźmina. Prócz niego wygrało jeszcze dwóch pięściarzy z Obornik a Przemek Klich nieznacznie uległ po bardzo dobrej i wyrównanej walce z doskonałym przeciwnikiem.

Warto też wspomnieć o meczu PKB z Hetmanem Białystok. W przedmeczu młodzieżowy Wicemistrz Polski Olszak zmierzył się ze Sławkiem Letrem z Obornik. Mimo tytułu musiał po dobrej walce uznać przewagę Oborniczanina. Nasi pięściarze występują niemal na każdej sobocie bokserskiej i za każdym razem mogą mówić o sukcesach. Liczba zdobytych w tym roku trofeów zdaje się to potwierdzać. Kolejnym dowodem klasy jaką po niewiarygodnie krótkim czasie uzyskali oborniczanie jest to, iż Wojewódzkie Zrzeszenie Boksu postanowiło 26 lutego zorganizować sobotę bokserską właśnie w Obornikach.

Już wiemy, że będzie oprawa godna autentycznej gali. Będzie DJ i zgrabne dziewczyny z numerami. Będą też na ringu najlepsi w a wśród nich bokserzy z naszego miasta. Gdy odwiedziliśmy pięściarzy podczas treningu był wśród nich niewielki i szczupły Przemek. Przyprowadził go ojciec aby syn trochę potrenował. Był to jego drugi trening ale Przemkowi bardzo się spodobało. Michał Nowak zaprasza do siebie. Nabór jest wciąż otwarty. Można się zgłaszać w środy, czwartki na sali SP 2.

Podobne artykuły