Bloch trzeci w Europie

LONDYN, OBORNIKI. Mistrzostwa Europy w karate, które odbyły się w dniach 21-23 listopad w Londynie zakończyły się olbrzymim sukcesem Wojciecha Blocha z Obornickiego Klubu Karate.

W zawodach wystartowało aż 270 zawodników z 26 państw. W pierwszym dniu odbyły się eliminacje w konkurencjach indywidualnych w których Wojtek pokonał kolejno Niemca Haasa, Austriaka Klausbergera i Anglika Price’a. W półfinałowych walkach zwyciężył jednogłośnie z Hiszpanem i Portugalczykiem. W sobotę odbył się finał w którym polski zawodnik zajął czwarte, najbardziej pechowe dla sportowca miejsce – przegrywając brązowy medal zaledwie o 0,1 punktu. 

Niepowodzenie w startach indywidualnych Wojtek powetował sobie jednak w walkach drużynowych. Wystąpił w nich z kolegami z reprezentacji w składzie – Łukasz Kuzemko i Paweł Bombolewski. Polacy w eliminacjach odprawiali kolejno rywali z Hiszpanii, Niemiec i Anglii, by w finale nieznacznie przegrać z drużyną Włoch i Austrii. Ostatecznie zdobyli brązowy medal.  

Następne wielkie wyzwanie to przyszłoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się we wrześniu w Meksyku. Obornicki zawodnik już w styczniu zaczyna przygotowania do tych prestiżowych zawodów. Jak twierdzi – moim celem jest tylko mistrzostwo świata.

Obornicki Klub Karate gratulując Wojtkowi również i tą drogą sukcesu zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 5 lat na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate połączone z nauką języka angielskiego, które prowadzone są przez obornickiego mistrza. Treningi odbywają się  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach w poniedziałki i środy o godzinie 17.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.