Blisko 1/4 zakażeń w Wielkopolsce to osoby poniżej 30. roku życia

Blisko 1/4 zakażeń w Wielkopolsce to osoby poniżej 30. roku życia

ZIEMIA OBORNICKA. Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w regionie to osoby poniżej 30. roku życia – podał w niedzielę wieczorem Główny Inspektorat Sanitarny. „Nie lekceważ zagrożenia” – apeluje Główny Instytut Sanitarny, przestrzegając przed narażaniem zdrowia i życia.
Eksperci CBOS zwrócili uwagę, że apele o przestrzeganie ograniczeń dotyczących epidemii powinny być kierowane do ludzi młodych. Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia – podało CBOS przytaczając badania z początku epidemii koronawirusa, gdy oborniczanie nie byli jeszcze w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 roku.

Podobne artykuły