Błękitny grom w Obornikach

OBORNIKI.. 19 marca odbędzie się w Obornikach III edycja Harcerskiego Rajdu Ekstremalnego Błękitny Grom 2005, w którym weźmie udział ok. 180 uczestników z całej Polski.

Impreza organizowana jest przez Związek Harcerstwa Polskiego- XIV Szczep Harcerski Błękitna Czternastka im. hetmana S. Żółkiewskiego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Głównym pomysłodawcą jest druh phm. Jakub Zygarłowski.

Błękitny Grom 2005 to zawody harcerskie oparte na formule rajdu przygodowego. Uczestnicy będą mieli do pokonania 60 kilometrową trasę – pieszo, rowerem, kajakiem i drezyną – wymagającą współdziałania w czteroosobowym zespole. Celem rajdu jest zaliczenie na poszczególnych etapach wszystkich punktów kontrolnych i zadań specjalnych np. strzelanie z broni palnej, pokonanie mostu linowego nad rzeką. Na zwycięzców czeka główna nagroda w wysokości 2.000,0 zł.

Uczestnicy wystartują już o godzinie 600 z obornickiego Rynku, na którym w godzinach przedpołudniowych odbędzie się jedna z konkurencji – jazda quadem.

Honorowy patronat nad rajdem objęła m.in. Burmistrz Obornik Anna Rydzewska a organizatorzy liczą na wielu chętnych sprawdzenia się w warunkach ekstremalnych. .

Wszelkie dodatkowe informacje znaleźć można na stronie internetowej zawodów: www.blekitna14.poznan.pl/bg.

Podobne artykuły