Biesiada jesienna

POŁAJEWO. Dzieci z przedszkola publicznego uroczyście pożegnały jesień na zorganizowanym przez opiekunów i dyrekcję spotkaniu, które odbyło się jeszcze w listopadzie. Na jesienną biesiadę przybyły przedszkolaki z Połajewa, Boruszyna, Młynkowa i Krosina wraz z wychowawczyniami i licznym gronem mam. 

Uroczystość rozpoczęły powitania każdej z grup dzieci specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność okrzykami o tematyce jesiennej. Można się z nich było dowiedzieć, że  Krosin lubi jesień i dlatego radość niesie, a zerówka jak jesień kolorowa do biesiady jest gotowa. 

Każdy z oddziałów przygotował krótką część artystyczna w postaci piosenki, mini inscenizacji, muzycznej zabawy, czy wierszyka, każdy występ okraszony był odpowiednią dozą rekwizytów, ujmującej gry aktorskiej, spontaniczności i właściwego dzieciom wdzięku. W przerwie między kolejnymi prezentacjami dzieci wzięły udział w aktywizującej zabawie ruchowej i poczęstowały się jesiennymi jabłuszkami, pieczołowicie krojonymi przez niezwykle pomocne mamy prze- dszkolaków. 

Na zakończenie to właśnie one zamieniły się rolami ze swoimi dziećmi i wkroczyły na scenę. W ich wykonaniu można było zobaczyć pokaz jesiennych kapeluszy, istnych perełek rękodzieła, wykonanych z wykorzystaniem darów jesieni. Dzieciom najbardziej przypadł do gustu kapelusz z figurkami zwierzątek, choć trzeba przyznać, że wszystkie nakrycia głowy były przepiękne i widać było, że panie włożyły w swoje prace wiele serca. Ostatnimi punktami spotkania było pożegnanie pani Jesieni i wspólne oglądanie wystawy jesiennych kapeluszy. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.