Biegi najmłodszych

ROGOŹNO. Jedną z imprez towarzyszących powiatowym uroczystościom z okazji święta 3 Maja były biegi uliczne dla najmłodszych mieszkańców Rogoźna. Dzieciaki biegały dookoła Placu Karola Marcinkowskiego, a ich wysiłek oklaskiwało liczne grono rodziców oraz zgromadzonych przed muzeum gości.

Zawodnikom sprzyjała piękna, słoneczna pogoda i dopisywały humory. Start wyznaczono na ulicy Wielkiej Poznańskiej, obok muzeum, dlatego policja i straż miejska musiały na kilka minut zamknąć drogę dla samochodów. Meta natomiast była usytuowana z drugiej strony Placu Karola Marcinkowskiego.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a dowodem na to niech będzie poniższy przykład. Otóż niektórym chłopcom tak bardzo zależało na zwycięstwie, że postanowili sobie skrócić nieco dystans i przebiegli ukosem przez plac. Wyłapali ich rzecz jasna zabezpieczający trasę harcerze oraz spiker zawodów Ryszard Dworzański, który dosadnie określił zachowanie nieuczciwych nicponiów i podziękował im za udział w biegu. Ze względu na brak miejsca wyniki zawodów opublikujemy w jednym z najbliższych wydań gazety.

Podobne artykuły