Bez dyrektora ani rusz

Bez dyrektora ani rusz

OBORNIKI. Jaka jest obecnie sytuacja na rynku pracy w powiecie obornickim? A któż to może wiedzieć?

Sytuację na rynku pracy miał przedstawić w ubiegłym tygodniu radnym powiatu obornickiego dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Leszek Juraszek.

Nie przedstawił, bo zmogła go choroba. Na szczęście pan dyrektor ma zastępczynię i sztab urzędników. Zastępczyni jednak nie było, bo była ponoć zdalna, więc nieobecna tak ciałem jak i duchem. Nie było też żadnego z urzędników, by sytuację przedstawił.

Dziwną sytuację próbowała uratować starosta Zofia Kotecka, zapewniając zebranych, że: Kwestia zatrudnienia nie przedstawia się aż tak źle, choć za moment może się to diametralnie zmienić. Trzeba być gotowym, by zapobiegać ludzkim dramatom, gdy osoby zostaną bez pracy i bez żadnej pomocy.

Słowa starosty, z pewnością mądre i uniwersalne, o sytuacji na powiatowym rynku pracy niewiele przecież mówiły. Na szczęście pani starosta miała jeden konkret. Szwajcarska firma rowerowa Dt Swiss-Polska zwiększa zatrudnienie. Niewiele tego, ale zawsze coś.

Co do reszty firm, bezrobocia i problemów z tym związanych, trzeba będzie poczekać, aż dyrektor Juraszek wyzdrowieje, czego mu nasza redakcja serdecznie życzy.

Podobne artykuły