Bez biegłego nie ruszy

Bez biegłego nie ruszy

OBORNIKI. Mieszkanka ulicy Żernickiej wniosła skargę do rady miejskiej Obornik na przeciągające się postępowanie w związku z jej krzywdą. Niestety, wciąż toczy się w sprawie jej krzywdy postępowanie administracyjne i dopóki się ono nie zakończy, nikt nie będzie się do niego mógł ustosunkowywać.

Tymczasem, wedle słów pani skarżącej się, odpady poremontowe z przebudowy ulicy Żernickiej wciąż zalegają na jej gruncie. Podniesienie przebudowanej drogi stało się powodem zalewania jej terenu wodami opadowymi.

Była w tej sprawie wizja urzędników, lecz ona twierdzi, że od ponad roku od dnia owej wizji nie otrzymała protokołu. Stwierdziła: Jestem zmuszona składać skargi, bo tamta strona jest traktowana lepiej niż ja i nie jest to sprawiedliwe.
Przewodnicząca komisji skarg i petycji twierdzi, że nie dostała żadnych dokumentów, więc sądzi, iż sprawa trwa. Może w styczniu będzie się mogła odnieść, oczywiście pod warunkiem, że się postepowanie skończyło.

Radca gminy mecenas Ewa Gąsiorek stwierdziła: Toczy się postępowania administracyjne i nie może dojść do dualizmu. Skoro się toczy, trzeba czekać i nie można wszczynać sprawy w innej instancji.

Mijają miesiące, machina urzędnicza stoi niczym mur, a skarżąca się kobieta najczęściej słyszy słowo „czekaj”. Na dodatek sprawa jest zagmatwana i nie ma łatwego rozwiązania.

Wreszcie burmistrz Tomasz Szrama zaproponował powołanie w tej sprawie biegłego, a gmina za to zapłaci. To chyba najlepsze rozwiązanie, by rzecz całą wyjaśnić.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.