Będzie kolejny plac zabaw

Będzie kolejny plac zabaw

KOWANÓWKO. W Kowanówku jest plac zabaw dla dzieci i to całkiem dobrze wyposażony. Obok znajduje się wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz siłownią zewnętrzną.

Jednak wieś jest rozległa, składająca się jakby z czterech a nawet pięciu osiedli i dzieciom z odległej części Kowanówka daleko do kompleksu zabaw. Starsi mają w starej części Kowanówka plac z siłownią systemu street workout, gdzie można ćwiczyć przy pomocy drążków i im podobnych urządzeń. Dla młodszych pozostaje jedynie świeże powietrze.

Sołtys Karina Wojdanowicz wraz z radą sołecką pozyskała niedaleko street workout działkę z zamiarem urządzenia tam placu zabaw. Początkiem realizacji tego projektu jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Burmistrz ogłosił przetarg, a wygrała go najkorzystniejsza z trzech ofert jakie wpłynęły, pracowni architektonicznej V PUNKT Agnieszki Kołodzińskiej z Golęczewa, opiewająca na kwotę 8.610 zł Postępowanie zostało zakończone, a kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wykonawstwo.

Zapewne w roku przyszłym dzieci ze starej części Kowanówka będą mogły spędzać czas na nowiutkim placu zabaw.

Podobne artykuły