Bank Spółdzielczy chce pozamykać filie?

GMINA OBORNIKI. Ludowy Bank Spółdzielczy w Obornikach prowadzi, oprócz siedziby głównej przy ulicy Powstańców Wlkp. w Obornikach też filie w Rożnowie, Objezierzu, Popówku oraz odział w Ryczywole przy ulicy Kolejowej. Są miejscem wygodnym dla mieszkańców wymienionych miejscowości do załatwienia spraw bankowych z kontaktem bezpośrednim z pracownikiem LBS.
To ma się niebawem skończyć, bowiem dyrekcja Banku podjęła decyzję o zamknięciu swych filii. Ich prowadzenie podnosi koszty Banku, a w dobie wszechobecnej elektroniki placówki odwiedza coraz mniej osób.
Została grupa osób starszych, dla których kontakt bezpośredni w okienku bankowym jest wyborem łatwiejszym i chętniej wybieranym niż korzystanie z bankomatów czy przelewów elektronicznych. To właśnie te osoby protestują wobec zamknięcia filii. To te osoby korzystając z usług Ludowego Banku Spółdzielczego pomnażały jego dochody.
Jak udało nam się dowiedzieć, dyrekcja ma zamiar zastąpić swe filie automatami z usługami bankomatowymi i wpłatomatami. Te nie zastąpią jednak żywego człowieka i choć należy rozumieć postęp techniczny, to trudno się dziwić coraz szerszemu niezadowoleniu dotychczasowych klientów LBS.
Dyrektor Banku wie o tym doskonale i dlatego zamierza spotykać się ze swymi klientami w terenie, zaczynając od Rożnowa, by przekonywać klientów do swojej decyzji.

Podobne artykuły