Autorskie spotkania z W.Drabikiem

OBORNIKI., ROGOŹNO. W środę 21października na zaproszenie dyrektor Biblioteki Publicznej Krystyny Eichler gościł w Obornikach Wiesław Drabik. Ze względu na duże zainteresowanie, jakie wywołała zapowiedź jego wizyty, podzielona ją na 3 etapy: o godz.8:10 w bibliotece (dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2), o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 4 i o godz. 11:30 w bibliotece (dzieci z SP nr 3 oraz przedszkolaki z „Kolorowych Nutek”).

Już od dawna mury biblioteki nie rozbrzmiewały tak radosnym dziecięcym śmiechem, jak tego dnia. Wiesław Drabik, choć późno zaczął pisać książki dla dzieci, może się poszczycić bardzo bogatą twórczością. Od chwili debiutu w 1995 roku do chwili obecnej napisał ponad 100 książeczek. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki, które dostarczają małym czytelnikom (i zapewne ich rodzicom lub babciom) wiele powodu do głośnego śmiechu. Najbardziej znane to „Kocie łakocie”, „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”. Oprócz bajeczek autor „Awantury na podwórku” napisał kilka książek dydaktycznych przybliżających małym czytelnikom tajniki pisania, gramatyki i ortografii. Specjalnie na te spotkania autor przygotował ciekawe zagadki, których rozwiązanie nagradzane było naklejkami. Posiadacz największej ilości otrzymał w nagrodę książkę autorską z dedykacją. Miło było patrzeć, jak szybko nawiązała się więź pomiędzy autorem książek dla dzieci a jego odbiorcami. Maluchy z przedszkola i uczniowie na wyścigi zgłaszali się do odpowiedzi. Na ich buziach malowała się radość pomieszana z emocjami i chęcią zdobycia nagród. Trzeba przyznać, że wykazali się dużym talentem do rymowania, co zaproszony gość podsumował słowami: być może jest wśród was przyszły pisarz.

W czwartek Drabik  spotkanie autorskie z dziećmi klas I-III w SP 2 w Rogoźnie, które odbyło się w bibliotece publicznej.Autor zaciekawiał dzieci nie tylko historiami z swoich książek, ale również śmiesznymi historiami z swego dzieciństwa.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.