Atak dzika na radnych przy przejściu w Owczegłowach

Atak dzika na radnych przy przejściu w Owczegłowach

ROGOŹNO. Podczas, gdy mieszkańcy gminy Rogoźno idą spać ciemną nocką do swych ciepłych łóżeczek, radni Janus z Wojciechowskim ruszają na nocny objazd terenu, aby zweryfikować niebezpieczne przejścia dla pieszych. Przeżyli tam atak dzika.

Gdy jeden z drugim rogoźnianin przytulony do poduszeczki lub ciepłej żonki obraca się słodko na drugi bok, obaj radni nie bacząc na ciemności, zmęczenie czy kiepską pogodę chodzą nocami po przejściach dla pieszych. Chcą sprawdzić czy ktoś lub coś ich nie przejedzie.

Im nie są straszne ciemności ni nawałnice, mróz ani opad atmosferyczny. Chodzą i sprawdzają, a gdy już sprawdzą, to szukają lamp i bynajmniej nie po to, aby zaznać oświecenia, lecz by sprawdzić czy która aby nie opieszała, nie ociemniała, nie próbuje grać z mieszkańcami w ciemno.

Ich poświecenie i trud przeogromny nie są łatwe, roją się od niebezpieczeństw. Oni jednak się przed żadnym nie ugną, od obowiązku nie odstąpią.

W minionym tygodniu, gdy sprawdzali czarną nocą czy bezpieczne jest przejście przez drogę w Owczegłowach, obu radnych usiłował potrącić podły dzik.

Krwiożercze i bezwzględne zwierzę bez cienia litości, ani zasad moralnych wybiegło od prawej i przebiegło na lewą stronę drogi, nie zastanawiając się nad tym, co mogłoby się stać, gdyby na przejściu znajdował się akurat któryś radny.

Na szczęście obaj przeżyli, a jeden z nich zdążył nawet sfotografować dzika i umieścić jego świńską sylwetkę w mediach społecznościowych, by inni mogli poznać złoczyńcę.

Było warto nie dospać, było warto zaryzykować nawet własne życie, bo obaj radni wiedzą już jak niebezpiecznie bywa w Owczegłowach. Odkryli też tej mocy lampę, która nie świeci, choć świecić powinna.

Lampa i dzik otrzymali od nich ostrą naganę, zaś burmistrz Rogoźna może dzięki ich poświeceniu spać spokojnie mrucząc sobie do poduszki słowa klasyka: Niech ryczy z bólu radny zwierz, a dzik przemierza knieje, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś, to są zwyczajne dzieje.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.