Ania Biedna czwarta wśród najlepszych i wraz z zespołem na podium

Ania Biedna czwarta wśród najlepszych i wraz z zespołem na podium

TERRAGONI, UŚCIKOWO. W hiszpańskim Terragoni, położonym nad samym morzem około 100 km na zachód od Barcelony odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów. Polskę reprezentowała Anna Biedna, mieszkanka Uścikowa, radna powiatu obornickiego, od lat prezentująca doskonały styl i fantastyczną klasę.
W prestiżowym wydarzeniu wzięło udział ponad 400 sportowców. Duże zainteresowanie zawodami, jest dowodem na to, że sportowcy zajmujący się kulturystyką i fitness nadal mają ochotę rywalizować ze sobą i to na najwyższym poziomie, nawet po 35 roku życia.
Polską kadrę reprezentowała mocna załoga z Fenix Team, w tym uścikowianka Anna Biedna. Nasza kulturystka zajęła podczas niedzielnych zmagań w Tarragoni wysokie (choć obok podium) czwarte miejsce w kategorii Masters. Drużynowo Polska zajęła tam trzecie miejsce i tym sposobem Anna Biedna w pełni zasłużenie stanęła jednak na „pudle”. Pani Ania zaprezentowała doskonały styl, klasę oraz idealnie dopracowaną, nienaganną sylwetkę, co przyczyniło się do jej wielkiego sukcesu. Przygoda Anny Biednej ze sportem rozpoczęła się trzy lata temu. Tak samo jak wiele innych osób, postanowiła zadbać o swoje zdrowie oraz kształtowanie sylwetki marzeń. Ze względu na brak wiedzy na temat korzystania z przyrządów na siłowni poprosiła o pomoc profesjonalistów. Gdy zaczęłam chodzić na siłownię, opłaciłam sobie instruktora, który pokazał mi jak mam ćwiczyć z hantlami oraz jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na maszynach, na poszczególne partie mięśni – wspomina Anna. Wraz z pójściem na siłownię, pojawił się pomysł na kulturystykę.
Mieszkanka Uścikowa szybko zaczęła osiągać sukcesy w tej dyscyplinie, a jej starty z sezonu na sezon przynosiły coraz lepsze lokaty. – Było to dla mnie motywacją i chęcią zdobywania jeszcze lepszych wyników. Cicho marzyłam o tym, aby zostać Mistrzynią Polski. W zeszłym roku otarłam się o najwyższe podium zajmując drugie miejsce. Wtedy postanowiłam, że to będzie mój cel na sezon jesienny 2019 – opowiada, po czym dodaje: Z początkiem roku zaczęłam przygotowania do celu, który sobie obrałam. Miałam odpowiedni plan treningowy i dietę opracowaną przez mojego trenera. Aż nadszedł ten dzień, gdzie stanęłam na scenie pokazując ciężką pracę, wyrzeczenia, z którymi nie raz walczyłam i serce, które włożyłam w przygotowanie do Mistrzostw Polski. Powiedziałam sobie, że muszę to zrobić, nie mogę zawieść osób, które we mnie wierzyły i trzymały kciuki.
Anna Biedna to osoba wyjątkowa, która potrafi zamieniać marzenia na rzeczywistość, nie boi się wyzwań i ciężkiej pracy, osoba, na której można polegać. Jej kolejnym wyzwaniem będą wybory sołtysa wsi Uścikowo, w których zadeklarowała już udział.

Podobne artykuły