Andersa z pinezkami

OBORNIKI. W minionym tygodniu została oddana do użytku ulica Andersa na osiedlu Bielawy. Nową drogę, o długości 750 metrów, wybudowano z kostki betonowej. Po obu stronach ulicy zbudowano wygodne chodniki. Nowością w Obornikach są spowalniające „pinezki". Tworzą je spore, wyniesione koła z jasnej kostki. Jest to system mniej uciążliwy dla kierowców, ale również wymuszający zmniejszenie prędkości. Oprócz pinesek na wysokości ulicy Berlinga drogę wyniesiono po raz trzeci, spowalniając ruch. Ulica została skanalizowana, co znacznie podniosło koszt  budowy. Była to jedna z najdroższych ulic wybudowanych w tym roku w Obornikach, koszt jej budowy przekroczył kwotę 950 tysięcy złotych. 

Budowie Andersa towarzyszyła seria problemów technicznych. Projektant, który wygrał przetarg, tak zwlekał z projektem, że trzeba było zerwać z nim umowę i wybrać kolejnego. Ten źle zaprojektował kanalizację deszczową, zakładając oddawanie z niej wody w głąb gruntu. Jako, że Bielawy leżą na gruntach podmokłych, system ten nie mógł zadziałać i trzeba było tę cześć przeprojektować. Wody opadowe zostaną odprowadzone do rowu melioracyjnego, poprzez ulicę Sikorskiego i dalej, dzięki uprzejmości właściciela jednej z działek, poza teren osiedla. 

Ulica Andersa została odebrana bez żadnych zastrzeżeń ze strony władz,  inspektora nadzoru Zdzisława Solisa, jak i samych mieszkańców. Przybyła ich na otwarcie znaczna grupka. Ksiądz Zbigniew Urny poświęcił kolejną drogę, a symboliczną wstęgę przecięły mała Weronika Pater, wspierana przez jeszcze młodszego Pawełka Choprążyczewskiego. Na koniec Michał Siekierski podziękował Annie Rydzewskiej za  piękną ulicę, na którą mieszkańcy czekali z utęsknieniem. 

Ulica Andersa stanowi, obok Bielawskiej, drugą nitkę południowej części osiedla. W najbliższym czasie będzie można planować w oparciu o ten szkielet przebudowę uliczek łączących te pierwsze, posiadające już kosztowna kanalizacje deszczową.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.