Aktor w Kowanówku

Aktor w Kowanówku


KOWANÓWKO. Gościem Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku był aktor Mieczysław Hryniewicz.
Poznański aktor zagrał w wielu filmach i spektaklach, a szczególnie został zapamiętany w roli taksówkarza w serialu „Zmiennicy”. Jego obecność w Kowanówku była wynikiem kampanii społecznej „TacyjakMy”, która ma na celu przybliżenie uczniom ciekawych, znanych publicznie osób i poznanie ich pasji. Autorce akcji, Zycie Czechowskiej, przyświeca cel przekonania uczniów do tego, że sukces jest sprawą subiektywną, ale można go osiągnąć ciężką i systematyczną pracą, pokorą oraz uczciwością. Porażki są stałym i nieodzownym elementem każdego życia, ważne jednak, by z każdej z nich wyciągać dla siebie naukę.
Zanim progi szkoły w Kowanówku przekroczył Mieczysław Hryniewicz, gościli w niej: podróżnik i alpinista Michał Leksiński, mistrz olimpijski i aktywista społeczny Szymon Ziółkowski oraz były poseł na Sejm RP, a obecnie senator Jan. Filip Libicki.
Mieczysław Hryniewicz był czwartym gościem Zespołu Szkół Specjalnych. Przybliżył uczniom tajniki pracy aktora, opowiedział o swojej drodze do sukcesu i uraczył wszystkich wieloma, fantastycznymi anegdotami ze świata mediów i filmu.
Dzięki spotkaniu z tak ciekawym, znanym człowiekiem, uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że każdy z nas ma szansę na sukces, bez względu na to, z jakimi trudnościami się boryka. – W Kowanówku niebawem pojawią się kolejni, fantastyczni goście, o czym z pewnością poinformuję – powiedziała Zyta Czechowska, „Nauczyciel Roku 2019”.

Podobne artykuły