Akcja znakowania rowerów

Akcja znakowania rowerów

POWIAT OBORNICKI. W sobotę na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Obornikach pojawił się całkiem spory tłumek rowerzystów. Trwała tam akcja znakowania rowerów. Każdy mieszkaniec powiatu obornickiego, który oznaczył tego dnia swój rower, mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami i otrzymać upominek.

Znakowanie roweru polegało na naniesieniu na ramę oznaczenia, składającego się zarówno z liter, jak i cyfr. Powstaje w ten sposób dodatkowy numer ramy roweru. Napis wygrawerowany zostaje specjalnym przyrządem.

Po oznakowaniu roweru właściciel jednośladu otrzymał dokument z danymi osobowymi, numerem naniesionym na ramę oraz cechami charakterystycznymi jednośladu. Oznakowane w ten sposób rowery rzadziej stają się przedmiotem kradzieży. W przypadku odnalezieniu roweru przez policję, łatwiej jest też ustalić jego właściciela.

Każdy mieszkaniec, który oznaczył swój rower, otrzymał upominek ufundowany przez partnera akcji, firmę DT SWISS. Oprócz tego miłośnicy jednośladów, którzy wypełnili ankietę konkursową, wzięli udział w losowaniu nagród.

Na koniec warto przypomnieć, że przed budynkiem Starostwa przez cały czas znajduje się samoobsługowa stacja naprawy rowerów wyposażona w zestaw najpopularniejszych kluczy imbusowych i nastawnych, krzyżowy i płaski wkrętak, łyżki do opon oraz pompkę z adapterem na wszystkie zawory. Odwiedzając punkt znakowania rowerów można było po zimowej przerwie dopompować opony, ustawić hamulce, dokręcić śruby.

Organizatorami akcji byli powiat obornicki oraz komenda powiatowa policji w Obornikach. Natomiast partnerem akcji firma DT SWISS.

Podobne artykuły