Agroturystyka wśród szczęśliwych zwierząt

Agroturystyka wśród szczęśliwych zwierząt

BIAŁĘGI. Wiosną mieliśmy przyjemność przedstawić naszym czytelnikom znajdującą się w Białęgach Zagrodę Szczęśliwych Zwierząt.

Jest to miejsce bardzo osobliwe i ciekawe. By tam dotrzeć z Obornik wystarczy skręcić w prawo 200 metrów przed rondem pod Murowaną Gośliną, by znaleźć się wśród przyrody, sympatycznych zwierzaków, miłego personelu, w miejscu idealnym do relaksu i wypoczynku.

Gdy wiosną odwiedziliśmy zagrodę, trwały przygotowania do otwarcia kolejnej części wypoczynku i relaksu. Gdy odwiedziliśmy zagrodę w ubiegłym tygodniu, właśnie rozpoczęło się napełnianie wodą basenu.

W bungalowie znajdującym się wśród zieleni i z dala od szosy, przygotowano pokoje, najczęściej dla czterech osób. W większości z nich, prócz wygodnego szerokiego łóżka, jest rozkładana kanapa lub kanapy dla dzieci.

Każdy z pokoi posiada łazienkę ze wszystkimi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Sam bungalow także posiada podobne usprawnienia, tak by nie było żadnych barier architektonicznych. W budynku jest doskonale wyposażona kuchnia, w której można przygotować posiłek czy napoje.

Zadbano szczególnie nie tylko o osoby starsze i niepełnosprawne, ale i o dzieci. W razie braku odpowiedniej pogody maluchy mogą się bawić w specjalnej bawialni wyposażonej we wszystko czym dzieci się chętnie bawią i to w każdym wieku. Na te najstarsze czeka wielka sala z piłkami, koszem, stołem do ping-ponga i innymi atrakcjami.

Gdy pogoda pozwala, dzieci mogą bawić się w specjalnie przygotowanym miasteczku z huśtawkami, zjeżdżalniami, leżakami i basenem. Basen jest duży, posiada strefę brodzikową i jest w razie potrzeby kryty. Specjalna stacja podgrzewa i oczyszcza wodę.

Cały plac zabaw i gier znajduje się naprzeciw okien pokoi, a pomiędzy nimi są wygodne tarasy do wypoczynku. W ten sposób można zażyć relaksu nie spuszczając maluchów z oka.

Za placem zabaw pasie się stado bawołów, nieopodal stoją woliery dla lisów i znajduje się miejsce dla cielaczków i alpak. Z pobliskiej platformy widokowej można oglądać całą zagrodę albo ja zwiedzać do woli spacerując wygodnymi alejkami.

Zainteresowanych odwiedzinami w części agroturystycznej Zagrody zapewne ciekawi cena pokoi. Wynosi ona 110 złotych od osoby, przy czym dzieci do lat 7 nie płacą wcale. W cenie znajduje się też pakiet śniadaniowy w postaci twarożków, dżemów, śmietanki do kawy i innych smakołyków.

Na miejscu można zaopatrzyć się w prawdziwie ekologiczne przetwory, warzywa i owoce. Na chętnych czekają rowery. Jest też staw kąpielowy z małą piaszczystą plażą i pięknie urządzone miejscem na ognisko. Wszystko to kilkanaście minut drogi z Rogoźna czy Obornik.

Pracownicy agroturystyki nie gwarantują pogody, zapewniają jednak, że nikt nie zazna u nich nudy, a i wiele się potrafi nauczyć obcując z czystym środowiskiem i nieskażoną przyrodą.

Wszelkie informacje można znaleźć pod numerami telefonu: 605 372 900 i 691 959 534.

Podobne artykuły